Otomobil

Mercedes Axor 1840 Yağ Çubuğu Nerede?

Mercedes Axor, 2002 yılında ortaya çıkarılarak kamyon ve çekici şeklinde piyasaya sunulmuştur. Modelinin çıkış anı itibariyle yok satan araç, oldukça rahat bir kullanıma sahiptir. Özellikle uzun yola gitmek isteyen herkesin tercih ettiği sistem, yük taşıma olarak da fazlasıyla kolaylık sağlıyor. Bunun yanında beygiri LS 401 HP olan araç çekici tonu 40 tona kadar yükselebiliyor.

Modeli ilk defa kullanacak olan sürücüler akıllardaki soru işaretlerinden bir tanesi olan yağ çubuğunun nerede olduğunu düşünebiliyorlar. Bu yazımızda bu sorunun cevabını sizlere vereceğiz.

Yağ çubuğu her araç için oldukça büyük önem kapsayan bir çubuktur. Motor yağ seviyesini kontrol etmeye yarayan bu metal çubuk, kartere kadar uzanmaktadır. Mercedes Axor 1840 modelinde yağ çubuğunu aracın ön kısmında olan yerden bulabilirsiniz. Bunun yanında araç içi göstergelerden de motor yağı tespiti yapabilmeniz mümkündür. Özellikle çıkış modellerine göre yer değişikliği gösterebilen yağ çubuğu, farklı yerlerde de konumlandırılmış olabilir. Eğer ki belirttiğimiz yerlerde yoksa aracın kullanım kılavuzunu okumanızı tavsiye ediyoruz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.