Mercedes B Akü Nerede?

Mercedes B serisi araçlar ülkemizde çok yaygın olmamasına rağmen yurtdışında pratik kullanımıyla sıkça tercih ediliyor. Bu seriye alışkın olmayan kullanıcılar için Mercedes B modelinin tüm serilerinde (B150, B160, B180) akü gerçekten sürpriz bir noktada bulunuyor. Mercedes B akü nerede? Sorusunu yine tozlumikrofon.com olarak cevaplayan ilk kaynak olacağız.

İlginizi Çekebilir:  Z Rot (Viraj Rotu) Değişince Rot Ayarı Gerekir mi?

Bazı markalarda akünün bagajda olduğunu bildiğimiz için takviye esnasında motor kaputunun altında bulamadığından direkt olarak biz de aküyü bagaj kısmında aradık. Orada da bulamayınca gerçekten de insan afallıyor. Sonunda Mercedes ustamızı aradığımızda akü nerede? Öğrenebildik. Aslında akünün yeri bu şekilde de takviye ve değişim için gayet pratik bir yerde ve aynı bagajdaki gibi motorun isi, pisi ile uğraşmadan direkt ulaşım sağlayabiliyorsunuz. Aynı zamanda sigorta kutuları akünün tam yanında konumlandırılmış bulunuyor.

İlginizi Çekebilir:  BMW Hararet Sorunu Nasıl Çözülür?

Mercedes B  Serisi Akünün Yeri Nerede?

B serisi araçlarda akü tam olarak sağ ön koltuğun paspasasının altında bulunuyor. Kilidi anahtar gibi ince uçlu bir şey ile kolayca açabilirsiniz. Arada bulunan yalıtım muhafazasını da kolayca çıkardıktan sonra aküye ulaşabilirsiniz.

Aynı zamanda bazı yılda üretilen modellerinde kaputun altından akü değişimine fırsat vermesede kenarda bulunan takviye noktalarından direkt olarak aküye ulaşmaya gerek kalmaksızın takviyeye de izin verir.

İlginizi Çekebilir:  Mercedes Axor WS Arızası Nedir?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

e sigara