Mercedes E S M Modu Ne Demek? Detaylı

Mercedes araçlar şanzımanlarının sağlamlığıyla tüm dünyada ün salmış bir markadır. Tabii bu ünvanın hakkını vermek kolay değil. Sağlamlığın yanında ileri teknolojilerini konfor için kullanmışlar. Mercedes otomatik vites şanzımanda ESM tuşları bulunur bu makalemizde alt başlıklar halinde E S M butonları nedir? Ne işe yarar? Detaylı bir şekilde bahsedeceğiz.

İlginizi Çekebilir:  Benzin Aldıktan Sonra Motor Arıza Lambası Yandı Sebebi ve Çözümü

Mercedes E (Econ) Modu Ne İşe Yarar?

Vitesin yanında bulunan tuş vasıtasıyla E moduna geldiğiniz vakit şanzımanda vites geçişleri biraz daha uslu bir şekilde olacak ve yakıt tasarrufu maksimum seviyeye gelmeye çalışacaktır. Aynı zamanda gaz tepkimelerinde gözle görülür bir azalma görülür.

Mercedes S (Sport) Modu Ne İşe Yarar?

Bu moda aldığınız vakit vites geçişleri esnasında devir çok yükselmeden, aracın motoru zorlanmadan vites değiştirmez. Buradaki amaç maksimum güç ve sonuç olarak performans almaktır. Gaz tepkimeleri anileşir ve yakıt tüketimi artar.

İlginizi Çekebilir:  Mercedes Yedekleme Aküsü Nerede? Ne İşe Yarar?

Mercedes M (Manuel) Modu Ne Demek? Ne İşe Yarar?

Bu mod tüm modellerde olmamakla birlikte yalnızca direksiyondan F türü vites desteği olan araçlarda bulunur. Bu moda geçtiğinizde ekranda o anki vites görünür ve manuel olarak vites düşürüp yükseltmenize imkan tanıyarak tüm kontrolü sürücünün ellerine bırakır.

İlginizi Çekebilir:  Mercedes Airmatic İptali Nasıl Yapılır?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

e sigara