Otokar Sultan Adblue Arızası Çözümü

Otokar Sultan Euro 6 ve diğer modeller Türkiye’de yaygın olarak kullanılan ve genellikle servis aracı olarak kullanılan bir taşıttır. Sultan Adblue arızası diğer modeller için detaylı olarak bahsettiğimiz gibi bu araçta da kronik bir problem halini almış ve çok fazla şikayet almıştır. Otokar Sultan araçlarda adblue sistemi önceki yazımızda detaylı belirttiğimiz sisteme benzer şekilde çalışır. Çok özel bir farkı bulunmamakla beraber bu aracın yeni kasalarında bu arızanın bulunması iptalden önce yetkili servise garanti dahilinde işlem yaptırabilme imkanı tanıyacaktır.

Otokar Sultan Nox Sensörü Nedir?

Bu sensör aracın egzoz sisteminde bulunan ve adblue sıvısını püskürtme miktarını ayarlayarak aracın çevreye daha az zarar vermesini sağlayan bir ara devredir. Bu cihazın arızasında da adblue ışığı yanacaktır.

Otokar Sultan Adblue İptal Cihazı 

Bu cihaz emülatör adıyla geçmekle beraber bu model araçlarda iptal genellikle bu yöntem aracılığıyla tercih edilir. Ancak unutulmamalıdır ki bu sistemin tamiri de mümkündür tıpkı DPF gibi tamamen iptal edip kurtulalım diye düşünmek yerine arızayı tamir ettirmeniz hem çevreye faydalı bir davranış olacak hem de egzoz emisyon muayenesinden kalma ihtimalinizi düşük tutacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.