Otomobil

Mercekli Led Xenon Nedir?

Otomobil hakkında bilgi verici makaleler ile devam ediyoruz. Led far ampulü hakkında da daha önce yazılar yazmıştık. Bu makalemizde ise mercekli led xenon teknolojisinin avantajlarından sizlere bahsedeceğiz. Öncelikle her zaman olduğu gibi led xenon bilmecesine açıklık getirmemiz gerekir. LED ve xenon farklı teknolojilere sahip ampuller olsa da ikisini bir araya getirmek, ağızdan ağıza dolaşarak bu şekilde kalmıştır. Mercekli xenon demek, merceği kendi bünyesinde bulunan tak-çalıştır yeni nesil 2024 led teknolojilerine verilen isimdir. Başlıca avantajlarından sırayla bahsetmek gerekirse;

  • Mercekli ledler çizgisel odaklanma sayesinde göz almaz,
  • Piyasada bulunan ayarsız ledler gibi karşıdan gelen sürücüyü rahatsız etme ihtimali yoktur,
  • Tak çalıştır ve minik boyutlardadır,
  • 2024 yeni nesil tüm led xenonlarda olduğu gibi göz alma ihtimali bulunmamaktadır,
  • Aracınızın far çanağı kararmış ise farı tamamen değiştirmeye gerek kalmaksızın, sadece ampulü değiştirerek düşük maliyetlerle verim elde edebilirsiniz.

Bu saydığımız faydalar yalnızca başlıca olan özelliklerdir. Ancak her zaman olduğu gibi önemli hatırlatmamızı yapmamız gerekir.

Mercekli Led Xenon Aracıma Uyar mı?

Bunu anlayabilmeniz için farınızın içerisine bakmanız yeterli olacaktır. Birinci olarak far içerisinde zaten mercek var ise ışıkta çift kırılım olacağından dolayı, ışığı kesecektir ve verim alma ihtimali kalmayacaktır.

İkinci adım ise far içerisinde bulunan şapka olarak tabir edilen ufak demir parça, bu parça bazı araçlarda vidalarından kolayca sökülerek, bazılarında ise far camı çıkarılması gibi bir tık daha zor bir işlemle olsa da yerinden çıkarılabilmektedir. Ancak yine de mercekli led xenon sayesinde içeriye büyük mercek takmak gibi meşakkatli bir işlem yapmaya gerek kalmayacaktır.

Son olarak farınızın soket tipinin H7 H4 cinslerinde olması gereklidir. Örneğin HIR2 9012 gibi özellikle Toyota araçlarda çıkan nadir soket tiplerinde 2024 itibariyle henüz üretim yoktur. Bütün bu anlatımdan sonra mercekli led almaya karar verdiyseniz, tiryakioto.com sitesini ziyaret edebilir. Ya da Tiryaki Oto whatsapp hattı 0850 840 58 79 numaralı telefondan iletişime geçebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sponsorlu Bağlantılar: R10 Blog - Sorum Var - evden eve nakliyat - Hedera Güncel - Takipçi Satın Al - TikTok beğeni hilesi - Rfid etiket - saç ekimi - vds