Otomobil

Trafik İşaretleri 70 Ne Demek?

1908 yılından bu yana uluslararası nitelik taşıyan trafik işaretleri, trafik akışını sağlayarak oluşabilecek tüm kazaları önler. En çok karayollarında kullanılan bu işaretler, denizyolları ve demiryollarında daha farklı gösterilmektedir. Üç farklı çeşidi bulunan işaretlerde, insanların en merak ettiklerinden bir tanesi de “70” levhasıdır. Oldukça önemli bir anlamı bulunan bu levhayı, yazımızda detaylandırarak açıklayacağız. 

Hız sınırı levhası 70: Yolda gördüğünüz yuvarlak içerisinde “70” sayısı, azami hız sınırını bildirir. Bu nedenle, azami hız sınırınızın en fazla 70 olması gerektiğini göstererek, mümkün olduğu müddetçe bu sınırın üstüne çıkmamanızı söyler. Trafik içerisinde bulunan gerekli işaret ve levhaları bilmek, dikkat etmek gerekir. Aksi taktirde trafik akışını bozabilir ve istenmeyen sonuçlara neden olabiliriz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sponsorlu Bağlantılar: R10 Blog - Sorum Var - evden eve nakliyat - Hedera Güncel - Takipçi Satın Al - istanbul evden eve nakliyat - TikTok beğeni hilesi - Rfid etiket - saç ekimi