Mersin Adliyesi Zabıt Katipliği Sınavlarında Torpil Skandalı

Mersin Adliyesi zabıt katipliği sınavlarında yaşanan torpil skandalları gündeme bomba gibi düştü. Mersin Adliyesi’nin zabıt katipliği sınavlarında yaşanan torpil skandalı gündem yaratan cinsten. 

Adalet ve Kalkınma Partisi Tarsus İlçe Başkanlığı tarafından Mersin Adliyesi zabıt katipliğine girecek olan adaylara alenen torpil yapıldı. Torpil belgelerle kanıtlandı. 

“Adalet ve Kalkınma Partisi Mersin Milletvekili sayın Ali Cumhur Taşkın’ın dikkatlerine” diye başlayan mektuplarda torpil istenen adayların sınava gireceği saat, gün, sıra numarası ve aday numarası gibi bilgiler de yer aldı. 

Söz konusu sınavlar 9 Temmuz ve 11 Eylül tarihlerinde yapılırken sınavı kazananlar Adalet ve Kalkınma Partisi Tarsus İlçe Başkanlığı tarafından Ali Cumhur Taşkın’a gönderilen isimler oldu. 

Daha sonra “Memur Sınav Atama ve Nakil Yönetmeliği’nin 15. Madesine Göre Yazılı ve Sözlü Sınav Puanlarının Aritmetik Ortalamasına Göre Düzenlenen Nihai Başarı Listesi” adıyla paylaşılan listede yer alan isimlerin torpil istenen kişilerden oluşması ise dikkat çekti. 

Söz konusu olay, ilk önce Ekşi Sözlük’te gündem maddesi olurken pek çok sosyal medya mecrasında da gündem maddesi haline geldi. İşte torpilin belgeleri;

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir