Mersin’de İstediği İlacı Alamayan Suriyeliler Dört Çalışanı Yaraladı Birinin Kulağını Kesti

Mersin’de Suriyeli uyruklu olduğu iddia edilen bir kişi, istediği ilaç bulunmadığı için eşdeğer bir ilaç veren eczane çalışanlarıyla tartışmaya başladı. Suriye uyruklu vatandaş tartışmadan sonra eczaneden ayrıldı ve bir süre sonra bir grupla tekrar geldi. Bir anda eczanenin içini savaş alanına çeviren saldırgan grup, eczane çalışanlarına  yanlarında getirdikleri sopa ve taşlarla saldırdı. 

Habertürk’ten Hakan Bulut’un haberine göre Mersin’in Tarsus İlçesi’nde bulunan bir devlet hastanesinin karşısındaki nöbetçi Kemaloğlu Eczanesi’ne, iddialara göre ilaç almak için giden Suriye uyruklu bir kişi eczanede istediği ilacın bulunmadığını, yerine onunla eşdeğer bir ilaç verilebileceğini söyleyen eczane sahibiyle tartışmaya başladı. 

Tartışmaların ardından eczaneyi terk eden Suriye uyruklu olduğu iddia edilen kişi yanına topladığı bir grupla eczaneye tekrar geldi. Grup, eczaneyi savaş alanına çevirdi, saldırgan grup ellerindeki taş ve sopalarla çalışanlara saldırdı. 

Yaralanan dört eczane Tarsus Devlet Hastanesine kaldırıldı. Yaralananlar arasında kulağı kesilen S.A’nın durumunun ağır olduğu öğrenildi. Söz konusu olayla ilgili 3 kişi gözaltına alındı. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

%d blogcu bunu beğendi: