Biyografi

Mert Ali Dayı Kimdir? Kaç Yaşında? Boyu? Dizileri?

Mert Ali Dayı kimdir, nereli ve kaç yaşında, boyu kilosu kaç, oynadığı dizi ve filmler nelerdir? Daha önceki yazılarımızda çeşitli meslek gruplarından binlerce kişinin biyografisini ve bazı oyuncuların yaşamlarını burada sizlerle paylaşmıştık. Bu yazımızda ise ayrıca Mert Ali Dayı’dan söz edeceğiz.

Mert Ali Dayı Kimdir?

  • Oyuncu.

Çocuk oyuncu. Mert Ali Dayı, çocuk oyuncu olarak tanınmaktadır. İstanbul’da dünyaya gelen Mert Ali Dayı, bu zamana kadar birçok projede rol almıştır. 2019 yılından beri oyunculuk çalışmalarında bulunan Mert Ali Dayı, oyunculuk faaliyetlerine Layla Şirin Ajans bünyesinde devam etmektedir.

Rol Aldığı Film ve Diziler

  • Yağmur Rengi (Sarı, Sinema Filmi 2021)
  • James Potter ve Kılıcın Varisi (Çömlekçi, Albus Severus, Kısa Filmi 2020)
  • Payitaht Abdülhamid (TV Dizisi 2019)

Instagram hesabından da aktif olarak paylaşımlarda bulunan Mert Ali Dayı, oyunculuk çalışmalarına da hali hazırda devam etmektedir. Başarılı oyuncu Mert Ali Dayı hakkında merak edilen aslen nereli, annesi babası kardeşleri kim, boyu kilosu kaç gibi soruların yanıtlarını en kısa sürede sizlerle paylaşacağız.

kaynakça:

  • biyografya.com, Mert Ali Dayı, erişim tarihi: 15 Ağustos 2022

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sponsorlu Bağlantılar: R10 Blog - Sorum Var - evden eve nakliyat - Hedera Güncel - Takipçi Satın Al - TikTok beğeni hilesi - Rfid etiket - saç ekimi - vds