Kurtlar Vadisinde Abdülhey Aslında Kim?

2003 yılında başlayan dizi uzun soluklu olmuş ve hayranlarını ekrana her bölümde kitlemeyi başarmıştır. Türkiye’nin mafya, siyaset ve polis üçgeni arasında sıkışıp kalan Susurluk cinayetini konu alan dizi uzun yıllar sürmüştür.

Abdülhey’in Kurtlar Vadisine Girişi

Kurtlar vadisi setine çaycılık yaparak başlayan Elazığlı Kenan Çoban dizi başladığı sıralarda çay bardağı taşımakla meşguldü. Ancak dizi ilerledikçe fark edilen ve diziye istihbarat teşkilatının bir üyesi ve bu teşkilatta uzun yıllar görev yapmış biri olarak giriyor.

Abdülhey İle Polat’ın Tanışması

Dizide Abdülhey karakterinin Polat ile tanışması bir parkta gerçekleşiyor. İkisi önce birbirlerini tartışıyorlar sonra arkadaş oluyorlar. Daha sonra anlaşılıyor ki Abdülhey Polat’ın fikir babası olan Aslan Akbey tarafından yetiştirilmiş ve Polat’ın yanına yerleştirilmiştir. Polat karakteri ile Aslan Akbey’in evinde birbirlerinden habersizce evi araştırırlarken karşılaşıyorlar. Önce tartışıyorlar sonra akıl birliği edip istedikleri amaca ulaşıyorlar. Uzun yıllar beraber devlet düşmanlarına karşı birlikte omuz omuza savaştılar.

İlginizi Çekebilir:  Bir Başkadır Film Analizi

Devlete karşı tehdit unsuru olabilecek herkese düşmanlık edip onları ve yapılanmalarını çökerttiler. Abdülhey dizide her zaman 3 numara görevini üstlendi. Kendisi istihbaratçı olup istihbarat alanında uzmanlaşmıştır. Dizide bazı zamanlar bu 3 arkadaş yetersiz kaldıklarında Abdülhey istihbarat teşkilatından bilgi almış ve yollarını açmıştır. Çok sadık ve dürüst bir karakterdir. Ketumdur. Konuşmaz sırra önem verir. Diziye göre işkenceye dayanıklı konuşmayan sessiz, sakin ve işini hakkıyla yapan biridir. Duyguları yok denecek kadar azdır. İşine ve dostlarına konsantre olmuştur.

İlginizi Çekebilir:  Kurtlar Vadisinde Testere Necmi Aslında Kim?

Gerçekte Abdülhey Kimi Canlandırıyordu

Dizi her başladığında bölümün başına “ bu dizide yaşanan olaylar ve karakterler tamamen hayal ürünüdür” yazısını koyarak kendisine gelecek tepkilere engel olmaya çalışmıştır. Susurluk cinayeti gibi ülkede olay yaratan birçok olayı ve durumu işleyerek izlenme reytingleri kırmıştır. Gerçek olayları tamamen olmasa da kısmen benzeterek ve mesajlar vererek işlemişlerdir. Abdülhey karakteri ile Polat karakteri Aslan Akbey’in evinde gizli defteri ararken Abdülhey’in söylediği aşiretler arasında uzun süre görev yapmıştı. En son Van Tatvan MIT bölge müdürlüğü de yaptı sözünü demesi üzerine Drej Ali olabileceği kuvvetle muhtemeldir. Drej Ali olarak bilinen kişi Ali Yasak’tır. Ali Yasak Urfa doğumlu bir mafya lideridir. Karakterler benzemektedir.

İlginizi Çekebilir:  Behzat Ç. Geri mi Dönüyor? Tekrar Başlayacak mı?

Abdülhey Hakkında Yapılan Aramalar

Kullanıcılar aynı zamanda bunları da aradı.

abdülhey ölümü

abdülhey ekşi

abdülhey anana sor

abdülhey sözleri

abdülhey kurtlar vadisi

abdülhey boyu

abdülhey fortnite

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ko cuce