Merve Özbey Kimdir? Nerelidir? Kaç Yaşında? Boyu Kilosu

Özellikle “Duman” ve “Helal Ettim” isimli şarkıları ile ön plana çıkan ve 2018 yılında çıkardığı “Vuracak” isimli şarkısı ile yeniden en çok dinlenenler arasında yerini alan Merve Özbey, özellikle Erdem Kınay ile yaptığı ortak çalışma sonrasında şöhretini artırmış ve Türk pop müziğinin sevilen seslerinden biri olmuştu. Peki Merve Özbey kimdir? Nerelidir? Kaç yaşında? Merve Özbey hakkında detaylı bilgileri bu yazımızda bulabilirsiniz. 

Merve Özbey Kimdir? 

Merve Özbey, Türk şarkıcı. 17 Temmuz 1988’de İstanbul’da dünyaya gelen Merve Özbey, aslen Erzurumludur. İstanbul Teknik Üniversite Türk Sanat Müziği eğitimi alan Merve Özbey, Şarkıcı Utku’nun sahne aldığı bir kulübün vokalistliğini yaptığı bir gün Ebru Gündeş tarafından keşfedildi. Ebru Gündeş’in vokalistlik teklifini kabul eden Merve Özbey daha sonra Ferman Toprak, Bengü, Özcan Deniz, Yaşar İpek ve Demet Akalın gibi isimlere de vokallik yaptı. Kendisini popüler hale getirecek Erdem Kınay ile tanışması ise Demet Akalın’ın albüm lansmanındaki solo performansı olmuştur. 

Erdem Kınay ile İşbirliği 

Erdem Kınay’la ikili arasındaki ilişki daha sonra iyice gelişti ve Kınay, proje albümünde Özbey’e demo kaydı yaptı. 2012 senesinde çıkan bu proje albümünde “Duman” şarkısına eşlik etti ve Merve Özbey bu şarkıdan sonra deyim yerindeyse adeta patlama yaptı. Şarkı, çok geniş kitlelere ulaştı ve Özbey, ilk kez ismini duyurma şansını yakaladı. Bu şarkısından yaklaşık 1 sene sonra Erdem Kınay’ın Proje 2 albümündeki “Helal Ettim” şarkısına da eşlik eden Merve Özbey, Duman şarkısından daha büyük bir başarı sağladı ve bu başarılarından dolayı solo albüm yapmaya başladı. 

2015 senesinin Temmuz ayında Merve Özbey’in ilk solo albümü olan “Yaş Hikayesi” piyasaya sürüldü ve albümün çıkış şarkısı ise sözleri Deniz Erten’e; müziği Erdem Kınay’a ait olan aynı isimli “Yaş Hikayesi” oldu. Şarkı, çeşitli televizyon ve radyo müzik kanallarında 2. sıraya kadar yükseldi. Albümün ikinci parçası olan Topsuz Tüfek isimli şarkıya ise bir video klibi çekildi. 

Son olarak ise Özdemir Müzik etiketiyle yayınlanan “Yıldız Tilbe’nin Yıldızlı Şarkıları” albümündeki “Vuracak” isimli şarkıyı seslendiren Merve Özbey, bu şarkı ile yine büyük bir başarı sağladı ve YouTube’da yayınlanan video kısa sürede 15 milyondan fazla izlenme aldı. 

Merve Özbey’in Yıldız Tilbe’nin Yıldızlı Şarkıları” albümündeki “Vuracak” isimli şarkıyı dinlemek için tıklayın:

İlginizi Çekebilir:  Nevzat Can Rüzgar Kimdir? Nereli ve Kaç Yaşında? Boyu? Oynadığı Diziler?

Merve Özbey (Detay) 

Kilosu: 53

Boyu: 1.60 Cm

Göz Rengi: Siyah

Saç Rengi: Açık Kahverengi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

e sigara