Biyografi

MHK Yeni Başkanı Sabri Çelik Kimdir? Hangi Takımlıdır?

Geçtiğimiz günlerde istifa eden Merkez Hakem Kurulu Başkanı Yusuf Namoğlu’nun koltuğuna geçecek isim belli oldu. Türkiye Futbol Federasyonu’ndan yapılan açıklamada Merkez Hakem Kurulu’nun yeni başkanının Sabri Çelik olduğu öğrenildi. Peki Sabri Çelik kimdir ve hangi takımlıdır?

Türkiye Futbol Federasyonu’ndan yapılan açıklama, gündeme bomba gibi düştü. Yusuf Namoğlu’nun istifa etmesinin ardından MHK Başkanı olacak isim TFF tarafından Sabri Çelik olarak belirlendi. Ancak Sabri Çelik ismi, pek çok çevre tarafından rahatsızlıkla karşılandı. Bunun nedeni de Sabri Çelik’in geçmişte yaptığı skandal kararlar ve Galatasaray’a olan yakınlığı. Bu yazımızda kısaca bu meselelere değineceğiz.

Sabri Çelik Kimdir?

1956 doğumlu olan Sabri Çelik, ligin eski hakemlerinden biri. Çelik aynı zamanda 2004 Temmuz’da Merkez Hakem Kurulu başkanlık görevinde bulunmuş ancak Mayıs 2005’de yerini Ufuk Özerten’e bırakmış; görevi 9 ay kadar sürmüştür. Sabri Çelik bugün TFF internet sitesinde yapılan açıklama ile yeniden Merkez Hakem Kurulu Başkanlığı’na getirildi. Açıklamada sadece şu satırlara yer verildi: ”TFF Yönetim Kurulu, Merkez Hakem Kurulu Başkanlığı’na Sabri Çelik’in getirilmesine karar verdi.”

UEFA gözlemciliği de yapan Sabri Çelik, son olarak Galatasaray-Porto maçında gözlemci olarak katılmıştı. Sabri Çelik, bu görevinden daha çok Galatasaraylı olması ile sosyal medyada dikkat çekti. Sosyal medyada en çok konuşulan görüntülerden biri de Kocaelispor ve Galatasaray arasında oynanan bir müsabakada Galatasaraylı futbolcu Hakan Şükür’ün Kocaelisporlu oyuncular tarafından nizami bir şekilde durdurulmasına rağmen şok bir kararla penaltı kararı vermesi oldu.

MHK’nin yeni üyeleri ise şu isimlerden oluşuyor:

  • Mustafa Çulcu
  • Muhittin Boşat
  • Ünsal Çimen
  • Kamil Abitoğlu
  • Hakan Sivriservi
  • Ferhat Gündoğdu
  • Nihat Mızrak
  • Hamza Mısır.

Daha detaylı bilgiler ve fazlası için aşağıda yer alan bağlantılara tıklamanız yeterli olacaktır:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.