Biyografi

Yusuf Namoğlu Kimdir? Hangi Takımlıdır?

Yusuf Namoğlu kimdir? Kamuoyunda, özellikle futbolla ilgilenen kitle tarafından merak uyandıran isimler arasında yer alan Yusuf Namoğlu kimdir? Nerelidir? MHK Başkanı olan ve futbol dünyasının önemli isimlerinden olan Yusuf Namoğlu hangi takımlıdır?

Şu anda Merkez Hakem Kurulu Başkanı olan Yusuf Namoğlu, 1947 senesinde Rize’de dünyaya geldi. İlkokulu İstanbul Beşikta’ta Ortaköy Kılıç Ali Paşa’da okuyan Yusuf Namoğlu, daha sonra eğitimine Ortaköy Gazi Osman Paşa Ortaokulu’nda ve Maçka Lisesi’nde devam etti. Namoğlu daha sonra Yıldız Teknik Üniversitesi İnşaat Mühendisliği bölümünden mezun oldu. (1971)

Yedek subay olarak askerliğini bitirdikten sonra iş hayatına serbest İnşaat Mühendisi olarak 1974 senesinde başladı.  Kendi işinde devam etmeyen Namoğlu, futbol hakemliğine devam etti ve 1971 senesinden amatör olarak başladığı hakemlik kariyerini 1991 senesine kadar 20 yıl devam ettirdi. Hakemlik kariyerindeki 12 senesini ‘FİFA kokartlı hakem’ olarak yapan Namoğlu, 1994 senesinden itibaren Avrupa Futbol Birliğinde Gözlemci ve Maç Delegesi olarak görev almıştır.

1989 senesinde Türkiye Faal Futbol Hakemleri ve Gözlemcileri Derneği‘nin kurucu genel başkanlığı yapan Namoğlu, aynı zamanda Türk Futbol Vakfı Yönetim Kurulu Üyeliği görevinde de bulunmuştur. Kendi mesleğinde ise 1974-1978 yıllarında İnşaat Mühendisleri Odası yönetim kurulu üyeliği görevinde bulunmuştur.

             

 

 

Hakemlik kariyeri devam ederken siyasete atılma kararı alan Namoğlu, 1977 senesinde siyasi alanda aktif rol almaya başladı. 1977 ile 1980 yılları arasında Cumhuriyet Halk Partisi Beşiktaş Yönetim Kurulu Üyeliği yapan Namoğlu, 1983 senesinde SODEP Kurucu İl Yönetim Kurulu Üyeliği görevinde bulunmuş, 1990 senesinde Anavatan Partisi (ANAP) il yönetim kurulunda sekreter üye görevini ve 1991 ile 1999 yılları arasında Anavatan Partisinden iki dönem (19 ve 20. Dönem) İstanbul Milletvekilliği görevini üstlenmiştir. Yusuf Namoğlu, 1992 ile 1998 yılları arasında ANAP Merkez Karar ve Yönetim Kurulu Üyeliği ve Anavatan Partisi Grup Disiplin Kurulu Başkanı görevlerinde bulunmuştur.

Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde (TBMM) olduğu senelerde bayındırlık, imar, ulaştırma ve Turizm Komisyon Başkanlığı, Avrupa Birliği komisyon üyeliği, TBMM’de çeşitli araştırma ve soruşturma komisyon üyeliği görevlerinde bulunmuştur.

1999 ile 2004 yılları arasında Beşiktaş ilçesi Belediye Başkanlığı görevinde bulunan Yusuf Namoğlu, 2008 senesinden itibaren ise Futbol Hakemi Mentörü görevini sürdürmektedir. 2011 senesinde de Merkez Hakem Kurulu (MHK) başkanlığına getirilmiştir.

Özel Yaşamı

Yusuf Namoğlu, Dilek Namoğlu ile evlidir ve bu evlilikten bir çocukları dünyaya gelmiştir. Aynı zamanda Gripin solisti Birol Namoğlu‘nun da amcasıdır.

Hangi Takımlı? 

Aşağıda yer alan Tweetlere göz attığımızda Yusuf Namoğllu’nun Galatasaraylı olduğu anlaşılıyor. Fikstürün Galatasaray’a göre ayarlanması olayında Yusuf Namoğlu’nun önemli bir parmağı olduğu da zaten kamuoyunda bilinen bir gerçekti. İşte o Tweetler;

Aşağıda yer alan bir diğer Tweet’e göz attığımızda bu durum biraz daha tuhaflaşıyor. Bir Tweter kullanıcısının attığı Twetler şöyle;

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.