Milli Bayramlar Yeni Müfredat Gereği Artık Kutlanmayacak

Milli Eğitim Bakanlığı’nın bu sene okullara gönderdiği belirli gün ve haftalar çizelgesinde artık 19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramı, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı ile 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı yer almıyor.

Çizelgeye milli bayramların yerine 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü ve İstanbul’un Fethi gibi programlar dahil edildi.

Milli bayramlar artık kutlanmayacak. Türk milleti için bir kıvanç kaynağı olan milli bayramların müfredatta yeri artık yok. 19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramı, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı ve 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı gibi bayramlar artık kutlanmayacak.

İlginizi Çekebilir:  Kamerayı Açık Unutan Dekandan Skandal Sözler: ''Kızların Resimlerini de Görüyoruz Böylece Çaktırma''

Andımızın kaldırılması ve 19 Mayıs Gösterilerinin iptal edilmesi şokunun ardından yukarıdaki bayramların da kutlanmaması, ciddi derecede rahatsızlık uyandırıyor. 30 Ağustos Zafer Bayramı’nın listede olmaması ise en azından bir kâr.

Resmî gösteriler ve özel anma etkinliklerinin yapılmayacağı konusunda uzlaşmaya varılan yerler kapsamında müfredatta yeni değişiklikler oldu. Müfredatın yeni hali aşağıdaki gibi.

İlginizi Çekebilir:  YouTube’un Fenomen Hocasından Tepki Çeken Vaaz: “Kız 17 Oldu mu Hemen Vereceksin”

Eğitim sezonunun başlamasına sayılı günler kala, Milli Eğitim Bakanlığı’nın yeni müfredatı büyük tartışmalara neden oldu. Müzikten edebiyata; tarihten biyolojiye kadar hemen hemen her noktada değişikliklerin yaşandığı yeni müfredatta yer alan değişiklikler gün yüzüne çıktıkça tartışmalara iyice alevleniyor.

Kaynak: OdaTv

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

e sigara - Eskişehir Oto Ekspertiz - Oto Ekspertiz