Teknoloji

Minecraft Can’t Connect to Server Hatası Çözümü

Minecraft oyununda karşılaşılan sorunlardan bir tanesi olan ‘’Can’t Connect to Server Hatası’’ farklı nedenlerden dolayı karşımıza çıkabilmektedir. Sorunun ana nedenine inecek olursak öncelikle bu işlemi almanıza neden olan değişik faktörler olabilir. Özellikle bunların arasında VPN, Firewall, DNS, Proxy ve Antivirüs kullanıyorsanız bu programların tamamı hatayı almanızdaki öncül nedenlerdendir. Eğer ki bunları kullanmaktaysanız aktif sistemi devre dışı bırakarak oyunda tekrardan bu hatayı alıp almadığınızı kontrol ediniz.

Sorun bahsettiğimiz ilk adımdan sonra yaşanılmaya devam ederse güvenli internet hizmetinden faydalanıyor olabilirsiniz. Sistem üzerinde bu yapı özellikle oyunların çok oyunculu tarafına girmelerini önleyerek belirli bir kısıtlama koymaktadır. O yüzden kendi internet ağınıza bağlantı sağlayarak oyuna giriş yapmanız sorunu tamamen ortadan kaldıracaktır.

Minecraft oyuncuları çok oyunculu sunuculara bağlanmak istediklerinde bazen bu tür sorunlarla karşılaşabiliyorlar. Özellikle bu durumlarda bahsettiğimiz adımları doğru bir şekilde yapmanız problemi kolaylıkla çözecektir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.