Biyografi

Mithat Baydur Kimdir? Kaç Yaşında? Aslen Nereli? Kitapları?

Mithat Baydur kimdir, nereli ve kaç yaşında, ne iş yapıyor, kitapları nelerdir? Daha önceki yazılarımızda çeşitli meslek gruplarından binlerce kişinin biyografisini ve bazı yazarların yaşamlarını burada sizlerle paylaşmıştık. Bu yazımızda ise ayrıca Mithat Baydur’dan söz edeceğiz.

Mithat Baydur Kimdir?

  • Yazar.

1957 tarihinde İstanbul’da dünyaya gelen Mithat Baydur, akademisyen ve yazar olarak bilinmektedir. Sarıyer Pertevniyal Okulu’ndan mezun olan Mithat Baydur, Kuleli Askeri Lisesi’nden mezun olmuş; lisans eğitimini ise Orta-Doğu Teknik Üniversitesi Sosyoloji bölümünde başlamış ancak daha sonra Boğaziçi Üniversitesi Felsefe bölümünden mezun olmuştur. Yüksek lisans ve doktora eğitimimi de Boğaziçi Üniversitesi’nden tamamlayan Mithat Baydur, 2003 yılında profesör olmuştur. Öncesinde Bolu Abant İzzet Baysal Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Bölümü’nde ve Beykent Üniversitesi’nde akademik çalışmalarda bulunan Mithat Baydur, şu anda Üsküdar Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Bölümü’nde akademik çalışmalarına devam etmektedir. Mithat Baydur’un 70’den fazla yayınlanmış makalesi bulunmaktadır. Mithat Baydur evlidir ve iki kız çocuk babasıdır.

Kitapları

  • Siyasi Tarihimizden Kesitler
  • Kutsal Topraklarda Casuslar Savaşı
  • Küresel Dünyada Milliyetçilik

Instagram hesabından da aktif olarak paylaşımlarda bulunan Mithat Baydur, aynı zamanda çeşitli televizyon kanallarında da gündemle ilgili meselelerde görüşlerini kamuoyuyla paylaşmaktadır. Akademisyen ve yazar Mithat Baydur hakkında merak edilen aslen nereli, eşi kim, annesi babası kardeşleri kim gibi soruların yanıtlarını en kısa sürede sizlerle paylaşacağız.

kaynakça:

  • haberler.com, Mithat Baydur, erişim tarihi: 9 Ekim 2022

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sponsorlu Bağlantılar: R10 Blog - Sorum Var - evden eve nakliyat - Hedera Güncel - Takipçi Satın Al - istanbul evden eve nakliyat - TikTok beğeni hilesi - Rfid etiket - saç ekimi