Biyografi

İpek Özkal Sayan Kimdir? Kaç Yaşında? Aslen Nereli? Evli mi?

İpek Özkal Sayan kimdir, nereli ve kaç yaşında, ne iş yapıyor? Daha önceki yazılarımızda çeşitli meslek gruplarından binlerce kişinin biyografisini ve bazı siyasetçilerin yaşamlarını burada sizlerle paylaşmıştık. Bu yazımızda ise ayrıca İpek Özkal Sayan’dan söz edeceğiz.

İpek Özkal Sayan Kimdir?

  • Siyasetçi.
  • Akademisyen & Yazar.

Ankara dünyaya gelen İpek Özkal Sayan, lisans eğitimini Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi Bölümü’nde tamamlamıştır. Yüksek lisans ve doktora eğitimini Ankara Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü’nde tamamlayan İpek Özkal Sayan, 2013 yılında profesör unvanını almıştır ve şu anda Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi Bölümü’nde akademik çalışmalarına devam ermektedir. Orta seviyede İtalyanca; iyi derecede İngilizce bilmektedir.

Akademik Çalışmaları

  • “Türkiye’de Sağlık Sektörü Örneğinde Devletin Küçültülmesi ve Etkenleştirilmesi Çalışmaları” (Yüksek Lisans Tezi, 2000)
  • “Türkiye’de Kamu Personel Sisteminin Gelişimi” (Doktora Tezi, 2005).

İpek Özkal Sayan, aynı zamanda Memleket Partisi sözcüsü ve Kamu Politikaları ve Gençlikten Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı olarak siyasi faaliyetlerine devam etmektedir. Instagram hesabından da aktif olarak paylaşımlarda bulunan akademisyen ve siyasetçi İpek Özkal Sayan hakkında merak edilen aslen nereli, annesi babası kardeşleri kim, evli mi eşi kimdir gibi soruların yanıtlarını en kısa sürede sizlerle paylaşacağız.

kaynakça:

  • memleketpartisi.org.tr, İpek Özkal Sayan, erişim tarihi: 9 Ekim 2022
  • yonetimbilimi.politics.ankara.edu.tr, İpek Özkal Sayan, erişim tarihi: 9 Ekim 2022

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.