Otomobil

Mitsubishi eng sys Ne Demek?

Mitsubishi araçların içerisinde en çok satılan ticari modellerden biri de Fuso modelidir. Elbet bunun bir sebebi var az yakması ve sağlamlığıyla bilinen model, dünya üzerinde on binlerce satış yapmıştır. Ancak yazımızda bahsedeceğimiz eng sys işareti çoğunlukla bu modellerde görülüyor olsa da başka model kullanıcılar için de yazıyı sonuna kadar okumasını tavsiye ederiz. Böylelikle sorun hakkında detaylı bir bilgi edinmiş olacaksınız.

Mitsubishi eng sys demek, İngilizce ‘engine system’ kelimesinin kısaltılmış halidir. Bu da genel motor arızasını ifade eder. Lamba kırmızı yanıyorsa motor kendini koruma moduna almış, sarı yanıyorsa kontrole ihtiyaç var demektir. Bu yazıyı gördüğünüz anda motor yağ seviyesi gibi temel noktaları kontrol ettikten sonra aracı cihaza bağlatıp arıza kodunu taratmanız gereklidir.

Sonuç olarak, bu arıza sizi yolda bırakabilecek kadar önemli olabilir. Bu sebepten dolayı bu türden bir arıza gördüğünüzde vakit kaybetmeden, önce beyinciye ardından ilgili noktanın tamirine gidiniz. Aksi halde sizin için çok daha fazla masraflar çıkarabilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sponsorlu Bağlantılar: R10 Blog - Sorum Var - evden eve nakliyat - Hedera Güncel - Takipçi Satın Al - istanbul evden eve nakliyat - TikTok beğeni hilesi - Rfid etiket - saç ekimi