Otomobil

Genç Sürücü Araç Kiralarken Nelere Dikkat Etmeli

Ehliyeti yeni aldınız. Her şey çok güzel. İlk sıkıntı genelde araba kiralamaya karar verdiğinizde başlayacaktır. Çünkü büyük araç kiralama firmaları çoğunlukla genç sürücü iseniz araç kiralamaktan kaçınacaktır.

Tüm bunların yanı sıra eğer maddi durumunuz rahat değil ise kredi kartı blokesi denilen aşamada takılamanız da normaldir. Aracın lükslüğüne göre değişmekle birlikte ortalama 500-600 liralık bir kısım aracı tesliminize takiben 10-15 gün içerisinde kartınıza iade edilecektir. Bunun sebebi aracınızla yaptığınız geçiş ihlalleri ve trafik cezalarının buradan çekilebilmesi içindir. Tabii bu aşamalaeın hepsi kurumsal firmalardan araç kiralamanız durumunda karşınıza çıkacaktır ki zaten genellikle bu firmaları tercih etmeniz önerilir.

En önemli maddelerden sonuncusu ise ehliyet yaşı olacaktır. Ehliyet yaşınız 1 yılın altında ise kurumsal firmalar hiçbir suretle araç kiralamayacaktır. Peki ne yapmalı?

İlk seçenek olarak kurumsal olmayan yerel araç kiralama şirketlerine gidebilirsiniz. Bu firmalar bu masraflar için bloke yapmak yerine size bir senet imzalatacaktır. Bu birçok insan tarafından tehlikeli bir işlem olarak görülse de güvendiğiniz ve bildiğiniz bir yere gitmeniz bu konuda içinizin daha rahat olmasına yardımcı olacaktır.

İkinci bir seçenek ise kurumsal firmaların bu konuda bir paket sunuyor olması. Bazı firmalar cüzi bir miktar fark ile genç sürücüler için araç kiralama imkanı sunuyor. Fakat buradaki problem yine ehliyet yaşı. Yapılması gereken en iyi şey eğer önemli bir durum yok ise en azından bir yıl daha beklemek olacaktır.

Teknolojik Deli

Montaigne'e çıraklık yapıyordum, kovuldum. Biraz okuduktan sonra neden kovulduğumu anlayacaksınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sponsorlu Bağlantılar: R10 Blog - Sorum Var - evden eve nakliyat - Hedera Güncel - Takipçi Satın Al - TikTok beğeni hilesi - Rfid etiket - saç ekimi - vds