Eleştiri

Motosikletlilerin YouTube Merakı

Motorcuların son zamanlarda artan bir YouTube hastalığı söz konusu. Kaskın tepesine yerleştirdikleri kameralarla 7/24 çekim yapan motorcular, trafikte başlarına gelen en ufak bir problemde kaydı alıp YouTube’a yüklüyorlar. Motosikletlilerin YouTube hastalıkları üzerine…

Motorcuların trafikte çoğu zaman haksız duruma düştüğü bir gerçek. Bu gerçeği göz ardı etmek yanlış olacaktır. Fakat en ufak bir hatada, ki bazen söz konusu bu hatalar kendilerinden de kaynaklanabiliyor, kaydı alıp YouTube’a abartılı bir biçimde koymaları şahsım adına çok yersiz geliyor.

Öte yandan başında kamera ilke gezmeleri motorculara inanılmaz bir özgüven veriyor. Bu özgüveni ise motor sahiplerinin şuursuz hareketlerini daha da fazla arttırabiliyor.

Geçtiğimiz günlerde YouTube’da yayınlanan bir videoda motorcu arkadaş, durdurmak istedi araca arkadan çarpıyor. Oysa motor sahibinin anlattığı gibi abartılı bir olay ortada yok.

Kaldı ki altlarındaki araç, kazaya ve ölüme oldukça müsait bir araç. İki tekerlekli ve dikkat edilmezse adeta ölüme davetiye çıkaran bir canavara dönüşebiliyor.

Bu tehlikeli halinden bir nebze de olsa kask ve donanımla yırtan motor sahipleri bu sefer de başlarındaki kamera ile gereksiz bir özgüvene kavuşuyorlar.

Üstelik yaptıkları her kazada ve karşılaştıkları her olayda kendilerini sütten çıkmış ak kaşık gibi lanse etmeleri ile işin en komik yanı. Motorcular tamamen suçsuz değiller, kaldı ki trafikteki her bir araç aslında dikkat edilmediği takdirde birer potansiyel tehlike.

Kısacası, motor sahiplerine artık trafikte gereken önem verildiği düşüncesindeyim. Her ne kadar zıt örnekleriyle karşılasak da bu durum giderek azalıyor. Bu noktada motorcuların da dikkatlerini biraz daha artırması gerekiyor. Örneğin başlarındaki kask üzerindeki kameraya fazla güvenmemeleri. Örneğin geçen bir videoda izlediğim kadarıyla kaskında kamera olan bir motorsikletlinin hatası, ölümüne neden oluyor. Sebebi tırı bir an önce sollamak istemesi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sponsorlu Bağlantılar: R10 Blog - Sorum Var - evden eve nakliyat - Hedera Güncel - Takipçi Satın Al - istanbul evden eve nakliyat - TikTok beğeni hilesi - Rfid etiket - saç ekimi