Sağlık

MR Öncesi Su İçilir mi?

MR, vücut içerisinde ayrıntılı resimler oluşturmak için kullanılan bir yöntemdir. Yöntem belirli durumlarda kullanılarak hastaların yaşadıkları durumları daha yakından görebilmek istenmektedir. Özeliikle baş ağrıları, nörolojik sorunlar ve beyin ile alakalı bir problem yaşadığınızda MR taraması yapılarak her şey belirgin bir hal alır.

MR çekileceği önceden belirtilen gün içerisinde istediğiniz gibi yiyecek ve içecekleri tüketmeye devam edebilirsiniz. Rutin yemeklerinizin yanında herhangi bir şeyler içmenizin de kesinlikle sakıncası olmayacaktır. Özellikle bu alanda bahsetmemiz gereken bir şey vardır. Bazı doktorlar, yapacakları MR tarama işleminden üç veya dört saat öncesinde yemek yemek ve bir şeyler içme konusunda uyarabiliyor. O yüzden net olarak bilgileri doktorunuz vereceği gibi, MR öncesi yapılacakları da kendilerinden öğrenebilirsiniz.

MR yapılacağı gün içerisinde su içmenin herhangi bir sakıncası bulunmamaktadır. İstediğiniz şekilde davranabileceğiniz gün içerisinde bazen fazla miktarda su içmeniz istenebilir. Yukarıda bahsettiğimiz üzere bu isteğin her biri doktorlara ait olarak, belirli nedenlerle yapılan şeylerdir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sponsorlu Bağlantılar: R10 Blog - Sorum Var - evden eve nakliyat - Hedera Güncel - Takipçi Satın Al - istanbul evden eve nakliyat - TikTok beğeni hilesi - Rfid etiket - saç ekimi