Muhabir Ali Artmaz Kimdir? Kaç Yaşında? Aslen Nereli?

Ali Artmaz kimdir, nereli ve kaç yaşında, ne iş yapıyor? Daha önceki yazılarımızda çeşitli meslek gruplarından binlerce kişinin biyografisini ve bazı muhabirlerin yaşamlarını burada sizlerle paylaşmıştık. Bu yazımızda ise ayrıca Ali Artmaz’dan söz edeceğiz.

Ali Artmaz Kimdir?

  • Muhabir.

Öncesinde TRT Haber’de Cumhurbaşkanlığı muhabiri olarak görev yapan Ali Artmaz, sonrasında ise TRT Haber Washington temsilcisi olarak görev almaya başlamıştır. Lisans eğitimini İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesi’nde tamamlayan Ali Artmaz, muhabirliğe TRT Haber’de devam etmektedir. Ali Artmaz, aynı zamanda İstanbul Üniversitesi, Medipol Üniversitesi, Kırgızistan-Türkiye Manas Üniversitesi, Bursa Büyükşehir Belediyesi gibi çeşitli kurumlarda gazetecilik ve muhabirliğe dair konferanslar vermektedir.

Instagram ve Twitter hesabından da aktif olarak paylaşımlarda bulunan Ali Artmaz, muhabirlik kariyerine TRT bünyesinde devam etmekte ve ABD’de yaşanan gelişmeleri Türk kamuoyuyla paylaşmaktadır. Başarılı muhabir ve gazeteci Ali Artmaz hakkında merak edilen aslen nereli, doğum tarihi nedir gibi soruların yanıtlarını en kısa sürede sizlerle paylaşacağız.

kaynakça:

  • istanbul.edu.tr, (haber: İstanbul İletişim Konuşmaları’nın konuğu TRT Washington Muhabiri Ali Artmaz; “Gazetecilik, tarihe tanıklık etmektir, erişim tarihi: 7 Nisan 2022).
  • medipol.edu.tr, (haber: Artmaz: Haber hayatın ta kendisidir, erişim tarihi: 7 Nisan 2022).
  • bursa.bel.tr, (haber: Medya Okulu’nun konuğu; Ali Artmaz, erişim tarihi: 7 Nisan 2022).
  • dep.manas.edu.kg, (haber: TRT Cumhurbaşkanlığı Muhabiri Ali ARTMAZ ile Online Söyleşiye Davetlisiniz, erişim tarihi: 7 Nisan 2022).

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.