Biyografi

Mete Çubukçu Kimdir? Aslen Nereli? Kaç Yaşında? Kitapları?

Mete Çubukçu kimdir, nereli ve kaç yaşında, kitapları nelerdir? Daha önceki yazılarımızda çeşitli meslek gruplarından binlerce kişinin biyografisini ve bazı oyuncuların yaşamlarını burada sizlerle paylaşmıştık. Bu yazımızda ise ayrıca Mete Çubukçu’dan söz edeceğiz.

Mete Çubukçu Kimdir?

  • Gazeteci.

1962 yılında Gebze’de dünyaya gelen Mete Çubukçu, Kuleli Askeri Lisesi mezunudur. 1980 Darbesi’nin ardından Kara Harp Okulu’ndan ayrılan Mete Çubukçu, üniversite eğitimini Marmara Üniversitesi Basın Yayın Yüksekokulu’nda tamamlamıştır. Yüksek lisans eğitimini ise Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi Radyo Televizyon ve Sinema Bölümü’nde tamamlamıştır. Gazetecilik kariyerine 1986 yılında başlayan Mete Çubukçu, önceleri Nokta dergisi ve Karacan Yayınları’nda çalışmıştır. Mete Çubukçu, 1992 yılından beri televizyon haberciliği yapmaktadır.

Star TV, ATV ve Kanal 6’da muhabirlik yapan Mete Çubukçu, ayrıca NTV’de haber müdürlüğü yapmıştır. Dünyanın pek çok savaş ve kriz bölgesinde muhabirlik yapan Mete Çubukçu, uzun zamandan beri de Ortadoğu üzerine yazılar yazmaktadır. Başarılı gazeteci Mete Çubukçu aynı zamanda üniversitelerde gazetecilik ve habercilik üzerine dersler vermektedir.

Kitapları

  • Bizim Filistin: Bir Direnişin Tarihçesi (2002, Metis Yayınları)
  • Ateş Altında Gazetecilik (2005, Metis Yayınları)
  • Ortadoğu’nun Yeniden İşgali (2006, Kalkedon Yayınları)
  • Yıkılsın Bu Düzen: Arap Ayaklanmaları ve Sonrası (2012, İletişim Yayınları)

Twitter ve Instagram hesabından da aktif olarak paylaşımlarda bulunan Mete Çubukçu, gazetecilik kariyerine halen devam etmekte ve NTV ekranlarında ”Mete Çubukçu ile Pasaport” programını sunmuştur. Gazeteci Mete Çubukçu hakkında merak edilen annesi babası kardeşleri kim, eşi kim gibi soruların yanıtlarını en kısa sürede sizlerle paylaşacağız.

kaynak:

  • wikipedia.org, (Mete Çubukçu, erişim tarihi: 7 Nisan 2022)
  • dr.com.tr, (Mete Çubukçu, erişim tarihi: 7 Nisan 2022)
  • ntv.com.tr, (Mete Çubukçu ile Pasaport, erişim tarihi: 7 Nisan 2022)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sponsorlu Bağlantılar: R10 Blog - Sorum Var - evden eve nakliyat - Hedera Güncel - Takipçi Satın Al - istanbul evden eve nakliyat - TikTok beğeni hilesi - Rfid etiket - saç ekimi