Biyografi

Muhabir Esma Murat Kimdir? Kaç Yaşında? Nereli? Evli mi?

Muhabir Esma Murat kimdir, nereli ve kaç yaşında, boyu kaç, evli mi bekar mı? Daha önceki yazılarımızda çeşitli meslek gruplarından binlerce kişinin biyografisini ve bazı muhabirlerin yaşamlarını burada sizlerle paylaşmıştık. Bu yazımızda ise ayrıca Esma Murat’tan söz edeceğiz.

Esma Murat Kimdir?

  • Muhabir.

Lisans eğitimini Selçuk Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü’nde 2018 yılında tamamlayan Esma Murat, sonrasında Düzce Üniversitesi Sinema Televizyon Bölümü’nde yüksek lisans eğitimini almıştır. İlk olarak TRT’de gönüllü stajyer olarak 2 ay çalışan Esma Murat, sonrasında Turkuvaz Medya Grubu’nda editör, asistan muhabir ve muhabir olarak çalışmıştır. Esma Murat, Show TV’de editör olarak görev yapmış; Ağustos 2019’dan Mayıs 2022’ye kadar Demirören Haber Ajansı’nda muhabir olarak çalışmıştır. Tecrübeli muhabir Esma Murat, Şubat 2022’den beri Türk Medya (24 TV) bünyesinde muhabir olarak çalışmaktadır.

Instagram hesabından da aktif olarak paylaşımlarda bulunan Esma Murat, muhabirlik çalışmalarına şu anda Türk Medya bünyesinde devam etmektedir. Başarılı ve tecrübeli muhabir Esma Murat hakkında merak edilen aslen nereli, doğum tarihi nedir, evli mi bekar mı gibi soruların yanıtlarını en kısa sürede sizlerle paylaşacağız.

kaynakça:

  • linkedin.com.tr, Esma Murat, erişim tarihi: 21 Haziran 2022

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.