Biyografi

Murat Kotra Kimdir? Nereli? Kaç Yaşında? Eşi Kim? Ne İş Yapıyor?

Murat Kotra kimdir, nereli ve kaç yaşında, ne iş yapıyor? Daha önceki yazılarımızda çeşitli meslek gruplarından binlerce kişinin biyografisini ve bazı siyasetçilerin yaşamlarını burada sizlerle paylaşmıştık. Bu yazımızda ise ayrıca Murat Kotra’dan söz edeceğiz.

Murat Kotra Kimdir?

  • Siyasetçi.

1969 yılında dünyaya gelen Murat Kotra, ilkokul ve lise eğitimini İstanbul’da tamamlamış; daha sonrasında ticaret hayatına açılmıştır. İlk olarak aile şirketinde yöneticilik yapmaya başlayan Murat Kotra, sonrasında birçok kurum ve kuruluşta çeşitli pozisyonlarda yöneticilik yapmış ve üyelik görevinde bulunmuştur. Siyasi kariyerine Milliyetçi Hareket Partisi bünyesinde başlayan Murat Kotra, burada da ilk olarak ilçe yönetim kurulu üyeliğinde bulunmuş; sonrasında sırasıyla ilçe sekreterliği, il başkan yardımcılığı, bölge başkanlığı ve il sekreterliği gibi görevlerleri yerine getirmiştir. Murat Kotra aynı zamanda MHP’nin 10., 11., 12. ve 13. Büyük Kurultaylarında Genel Merkez Delegesi seçilmiştir. Mart 2018 ve Mart 2021 Büyük Kurultaylarında MYK üyesi seçilen Murat Kotra, 2023 MHP Zonguldak adayıdır. Murat Kotra evlidir ve iki çocuk babasıdır.

Twitter hesabından da paylaşımlarda bulunan Murat Kotra, siyasi çalışmalarına Milliyetçi Hareket Partisi bünyesinde devam etmektedir. Tecrübeli siyasetçi Murat Kotra hakkında merak edilen annesi babası kardeşleri eşi kim ve ne iş yapıyor gibi soruların yanıtlarını en kısa sürede sizlerle paylaşacağız.

kaynakça:

  • zhaber.com.tr, Murat Kotra, erişim tarihi: 16 Nisan 2023

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sponsorlu Bağlantılar: R10 Blog - Sorum Var - evden eve nakliyat - Hedera Güncel - Takipçi Satın Al - istanbul evden eve nakliyat - TikTok beğeni hilesi - Rfid etiket - saç ekimi