Biyografi

Ruhi Ersoy Kimdir? Aslen Nereli? Kaç Yaşında? Eşi Kim?

Ruhi Ersoy kimdir, nereli ve kaç yaşında, en iş yapıyor? Daha önceki yazılarımızda çeşitli meslek gruplarından binlerce kişinin biyografisini ve bazı milletvekillerinin yaşamlarını burada sizlerle paylaşmıştık. Bu yazımızda ise ayrıca Ruhi Ersoy’dan söz edeceğiz.

Ruhi Ersoy Kimdir?

  • Milletvekili.

1 Aralık 1972’de Osmaniye’de dünyaya gelen Ruhi Ersoy, siyasetçi ve milletvekilidir. Lisans eğitimini Erciyes Üniversitesi Fen-Edebiyat Faküsltesi Türk Dili ve Edebiyatı Bölümü’nde tamamlayan Ruhi Ersoy, sonrasında Kayseri’de öğretmenlik kariyerine başlamıştır. Ruhi Ersoy, akabinde Gaziantep Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Türk Dili ve Edebiyatı Bölümü’nde öğretim görevlisi olarak akademik çalışmalarına devam etmiştir. Ruhi Ersoy, şu anda Ankara Hacı Bayram Üniversitesi’nde öğretim üyesi olarak çalışmaktadır.

Mart 2015’te yapılan MHP 11. Olağan Büyük Kongresi’nde MYK üyesi olarak seçilen Ruhi Ersoy, Haziran 2015 seçimlerinde MHP Osmaniye milletvekili olarak seçilmiş; bunun akabinde ise Aile, Kadın ve Engellilerden Sorumlu Divan Başkan Yardımcılığına getirilmiştir. 25. ve 26. Dönem MHP Osmaniye milletvekili olan Ruhi Ersoy, aynı zamanda MHP Genel Başkan Başdanışmanı ve Osmaniye vakfı Başkanıdır. Süreyya Ersoy ile evlidir ve iki çocuk babasıdır. İyi derecede İngilizce bilmektedir.

Instagram hesabından da paylaşımlarda bulunan Ruhi Ersoy, siyasi çalışmalarına Milliyetçi Hareket Partisi’nde devam etmektedir. Tecrübeli siyasetçi Ruhi Ersoy hakkında merak edilen annesi babası kardeşleri kim ve ne iş yapıyor gibi soruların yanıtlarını en kısa sürede sizlerle paylaşacağız.

kaynakça:

  • tr.wikipedia.org, Ruhi Ersoy, erişim tarihi: 16 Nisan 2023

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sponsorlu Bağlantılar: R10 Blog - Sorum Var - evden eve nakliyat - Hedera Güncel - Takipçi Satın Al - TikTok beğeni hilesi - Rfid etiket - saç ekimi - vds