Biyografi

Müşerref Göksever Kimdir? Nereli? Kaç Yaşında? Boyu? Dizileri?

Müşerref Göksever, 1989 doğumlu, oyunculuk alanında başarılı bir kariyere sahip olan Türk sanatçıdır. Lisans eğitimine Süleyman Demirel Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Oyunculuk bölümünde başlamıştır. Ayrıca yüksek lisans derecesini Dokuz Eylül Üniversitesi Oyunculuk Bölümünde, doktora derecesini ise Atatürk Üniversitesi Sahne Sanatları bölümünde tamamlamıştır. Rus ekolü üzerine oyunculuk çalışmaları yürütmüş olan Göksever, Litvanya Siauliai University Faculty of Art Teatro Katedra’da da akademik eğitimini sürdürmüştür.

Müşerref Göksever, tiyatro sahnelerinde ve televizyon dizilerinde birçok başarılı performansa imza atmıştır. İzmir Devlet Tiyatrosu ve birçok özel tiyatrolarda sahne almış, aynı zamanda yönetmen ve oyuncu eğitmenliği yapmıştır. Ayrıca öğretim görevlisi olarak çalıştığı Çanakkale 18 Mart Üniversitesi’nde öğrencilere eğitim vermiştir. Televizyon kariyerinde seslendirmen, sunucu ve ana haber spikeri olarak da yer alan Göksever, “Sakarya Fırat”, “O Hayat Benim”, “Paramparça” ve “İnsanlık Suçu” gibi dizilerde önemli roller üstlenmiştir. Sinema dünyasında da yer alarak “Bambaşka” isimli bir sinema filminde rol almıştır. Müşerref Göksever’in gelecekteki projeleri arasında “Kader Bağları” isimli bir dizi yer almaktadır, bu dizide “Mualla” karakterine hayat verecektir. Oyunculuğu ve sanatsal başarılarıyla tanınan Müşerref Göksever, Türk tiyatro ve televizyon dünyasında önemli bir yere sahiptir.

kaynakça:

  • kimnereli.net, Müşerref Göksever, erişim tarihi: 30 Temmuz 2023

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sponsorlu Bağlantılar: R10 Blog - Sorum Var - evden eve nakliyat - Hedera Güncel - Takipçi Satın Al - istanbul evden eve nakliyat - TikTok beğeni hilesi - Rfid etiket - saç ekimi