Ekonomi

Müşterinin Hisse Stoku Yetersiz Ne Demek?

Hisse kısmında müşterilerin yapacak olduğu işlemler sırasında önüne çıkan can sıkıcı bir mesaj. Müşterinin hisse stoku yetersiz ne demek? Bugünkü yazımızda bunu ele alacağız. Eğer müşteri gözüne kestirmiş olduğu hisseyi almak istediği halde alamıyor ve hisse stoku yetersiz hatasını alıyorsa, bilmelidir ki sahip olmak istediği hisse senedini satın alabilecek miktarda yeteri kadar parası yoktur. 

Satın almak istediği hisse senedinin sahibi olabilmek için ise yeterli miktarda parayı bulmak zorundadır. Aksi takdirde müşteri satın almak istediği hisseye sahip olamayacaktır. Hisse senedinin alımı sırasında gerçekleşen bu durumda, müşteri yeterli miktarda paraya sahip olamadığı için hissede oluşan anlık avantajdan yararlanamaz.  

Müşterinin hisse stoku yetersiz ne demek? Yazımızın üst kısmında bahsettik. Peki bu hisse stoku yetersiz olursa müşteriye ne kadar zarar verebilir? Müşteri hedeflemiş oldu hissede işlem gerçekleştiremediği için kazanç elde edebilme imkanından mahrum kalır. Hisseyi takip ederken, ani bir düşüş yaşanması durumunda alım işlemini gerçekleştirerek, hisseden ileride kâr edecek kişi hisse stoku yetersiz olduğu için kâr edemez. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.