Biyografi

Müzisyen Engin Arslan Kimdir? Nereli? Kaç Yaşında? Evli mi?

Engin Arslan, Türk bağlama sanatçısı, yorumcu ve bestecisidir. 1975 yılında Ankara’da doğan Engin Arslan, müzikle dolu bir ailede büyüdü ve müziğe olan ilgisi ortaokul ve lise yıllarında başladı. Müzik yolculuğuna İstanbul Teknik Üniversitesi Türk Müziği Devlet Konservatuvarı’nda devam etti ve buradan mezun olarak profesyonel müzik kariyerine adım attı. Kendisi, hem eğitimli bir müzisyen hem de kendi kendine yetişmiş bir sanatçı olarak nadir bulunan bir isimdir.

Engin Arslan, bağlama çalma tekniğini özel bir ustalıkla ve benzersiz bir tatla icra etmesi nedeniyle hem ulusal hem de uluslararası arenada aranan bir sanatçı haline geldi. 1992-1995 yılları arasında Pir Sultan Abdal Genel Merkezi’nde müzik öğretmenliği yaparak genç yeteneklere rehberlik etti. Aynı zamanda besteci kimliğiyle birçok dizi ve sinema filmi için müzikler besteledi. Ayrıca yaklaşık 100 albümün prodüktörlüğünü de üstlenmiştir. Engin Arslan’ın bestelediği film müzikleri ulusal ve uluslararası festivallerde ödüller kazandı. Instagram hesabından da paylaşımlarda bulunan Engin Arslan hakkında merak edilen aslen nereli, annesi babası kardeşleri kim gibi soruların yanıtlarını en kısa sürede sizlerle paylaşacağız.

kaynakça:

  • youtube.com, KÜÇÜK YAŞTA GURBET ELDE / ENGİN ARSLAN KİMDİR ? MEDYADA YER BULAMAYAN SESLER 59. BÖLÜM, erişim tarihi: 23 Eylül 2023

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.