Dini

Namazdan Sonra Tesbihat Yapılmazsa Ne Olur?

İslam dininde farz namazlarından sonra yapılan ibadetlerden bir tanesi de tesbihattır. Tesbihat sırasında şükürlerimizi ileterek zikirler getiririz. Bu değerli vakitten sonra ise dua edilerek tesbihat tamamlanmaktadır. Tesbihat konusunda bazı kişiler yapılmadığında ne olacağını merak edebiliyorlar. Bu soruyu yazımızda cevaplayarak detaylı bilgilendirme yapacağız.

Namazdan sonra tesbihat yapılmaması günah değildir. Eğer ki kişi namazdan sonra tesbihat yapmazsa hiçbir şey olmaz. Fakat büyük bir sevaptan mahrum kalarak kaçınmış olur.

Konu hakkında Peygamberimiz: “Ben size bir şey öğreteyim mi? Onunla sizi geçenlere yetişir, sizden sonrakileri de geçersiniz. Hem hiçbir kimse sizden daha faziletli olamaz; meğerki sizin yaptığınız gibi yapmış olsunlar. Her namazdan sonra 33 kere ‘Sübhânallah’, 33 kere ‘Elhamdülillah’, 33 kere ‘Allahu ekber’ derseniz tamamı 99 eder; yüzün tamamında da ‘Lâilâhe illallâh vahdehûlâ şerîke leh, lehü’l- mülkü velehü’l- hamdü ve hüve alâ külli şey’in kadîr.’ derseniz, günahlarınız denizin köpüğü kadar da olsa bağışlanır.” demiştir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sponsorlu Bağlantılar: R10 Blog - Sorum Var - evden eve nakliyat - Hedera Güncel - Takipçi Satın Al - TikTok beğeni hilesi - Rfid etiket - saç ekimi - vds