Sağlık

Nane Limon Hamilelikte İçilir mi?

Uzmanlar ve bütün doktorlar tarafından hamilelik döneminde olan kadınlara nane limon içmeleri önerilmektedir. Hiçbir zararı olmayan bu durum, mide bulantılarına iyi gelebileceği gibi mide sindirimini de kolaylaştırmaktadır. Üstelik içerisinde bulunan vitaminlerin büyük oranda vücudunuza faydası olacaktır.

Nane limon ve türevi olan doğal besinlerle yapılan içeceklerin size ve bebeğiniz için hiçbir zararı yoktur. Fakat asitli ve gazlı olan hiçbir içeceği içmemenizi tavsiye ediyoruz. Bu tür durumlarda size zararı olacağı gibi bebeğinize de asitli içecekler zarar verebilir.

Hamilelik döneminde nane limon tüketmenin faydaları oldukça fazladır. Öncelikle bir faydasından bahsetmemiz gerekirse baş ağrısına çok iyi gelmektedir. Zorlu geçen bu dönemde kendinizi halsiz hissederseniz nane limon tüketebilirsiniz. Bunun yanında ödem ya da gaz problemi yaşayan anne adayları da nane limon içebilirler. Sizin için faydası çok olacak bu içeceğin bebeğiniz için de hiçbir sakıncası ve zararı yoktur. Yani gönül rahatlığıyla tüketebilir, içebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.