Sağlık

Nar Suyu Östrojen İçerir mi?

Östrojen cinsel fonksiyonlarda, adet döngüsünde ve yumurtalıklarda salgılanabilen bir steroid hormonudur. Hormon, kadın ve erkeklerde yer almaktadır. Fakat kadınlarda erkeklere göre 5 kat daha fazladır ve devamlı artar. Östrojen hormonu artmaya başladığı taktirde cinselliğe karşı soğumalar meydana gelerek mutsuz olunmalar başlanabilir. Özellikle kadınlarda çok fazla görülen bu durumlar arasında vücudun şişmesi ve ruhi dalgalanmalar da olabilir. Bu alanda besinlerin etkisi bulunabilen hormon, nar suyunda da etki edip etmediği tartışılabiliyor. Bu nedenle yazımızda “Nar Suyu Östrojen İçerir mi?” sorusunu yanıtlayarak detaylı bilgiler vereceğiz.

Nar suyu östrojen içermektedir. Kadınlarda menopoz dönemi içerisinde yardımcı olan içecek, aynı zamanda vitamin bakımından da oldukça zengindir. Bununla birlikte şunu da söylemek istiyoruz ki nar taneleri yüksek içeriğe sahip bir östrojen kaynağıdır. Hormon ve nar suyu kalbi koruma ve kansere karşı da ideal takviyelerdendir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sponsorlu Bağlantılar: R10 Blog - Sorum Var - evden eve nakliyat - Hedera Güncel - Takipçi Satın Al - istanbul evden eve nakliyat - TikTok beğeni hilesi - Rfid etiket - saç ekimi