Necati Şaşmaz’ın Kardeşi Hilmi Zübeyr Şaşmaz Kimdir? Nereli ve Kaç Yaşında?

Necati Şaşmaz’ın kardeşi olan Zübeyr Şaşmaz kimdir, nereli ve kaç yaşında, ne iş yapıyor? Biyografi kategorisinde daha önce çeşitli meslek gruplarından binlerce kişinin hayat hikayesini sizlerle paylaşmıştık. Bu yazımızda ise kısaca “Zübeyr Şaşmaz”dan söz edeceğiz.

Zübeyr Şaşmaz Kimdir?

— Oyuncu
— Yönetmen

24 Ocak 1982 tarihinde dünyaya gelen Zübeyr Şaşmaz, aslen Elazığ’ın Harput ilçesindedir ve Zaza kökenlidir.

İlginizi Çekebilir:  Zülal Lalfizu Kimdir? Nerelidir? Kaç Yaşında?

2000 yılında ailesinin yanında Ankara’da bulunan ODTÜ (Orta Doğu Teknik Üniversitesi) Geliştirme Vakfı’nı Fen Bölümü’nden bitiren Zübeyr Şaşmaz, daha sonra Bilgi Üniversitesi’nden mezun olmuştur. Abisi ve aynı zamanda kendisi gibi yönetmen ve oyuncu olan Raci Şaşmaz sayesinde başrollerinde Kenan İmirzalıoğlu ve Selçuk Yöntem’in oynadığı Deli Yürek Bumerang Cehennemi isimli filmde Oktay Kaynarca’nın canlandırdığı Cemal karakterinin kardeşi Celal rolünü oynamıştır.

İlginizi Çekebilir:  Makbule Sitare Akbaş Kimdir? Nereli ve Kaç Yaşında? Sevgilisi Kim? Boyu? Oynadığı Dizi ve Filmler?

Hilmi Zübeyr Şaşmaz ve Ailesi

Zübeyr Şaşmaz, ailenin en küçük çocuğudur. Abileri Raci Şaşmaz ve Necati Şaşmaz’dır. Babası ise Abdülkadir Şaşmaz’dır. Dedesi ise Tayyar Baba olarak da bilinen Kadiri şeyhi ve Elazığ’ın önde gelen manevi kanaat önderleri arasında olan Tayyar Şaşmaz’dır.

Hilmi Zübeyr Şaşmaz aynı zamanda Kurtlar Vadisi Irak isimli filmde de yapımcı olarak görev yapmıştır. Yönetmenliğini yaptığı bazı filmler ise şöyledir:

İlginizi Çekebilir:  Kanıt Dizisi Kriminal Laboratuvar Görevlisi Gamze (İnci Demirkaya) Kimdir? Nereli ve Kaç Yaşında?

— Muro: Nalet Olsun İçimdeki İnsan Sevgisine
— Fesupanallah
— Kurtlar Vadisi Pusu
— Kurtlar Vadisi Filistin

Hilmi Zübeyr Şaşmaz ile İlgili Aramalar

Google’da Hilmi Zübeyr Şaşmaz ile ilgili arama yapan kullanıcılar aynı zamanda şunları da aradı: zübeyr şaşmaz deli yürek, zübeyr şaşmaz sevgilisi, zübeyr şaşmaz kaç yaşında, zübeyr şaşmaz oynadığı diziler,

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir