Neslican Tay’a “Bu Çıplaklıkla Cennete Zor Girersin” Diyen Neslihan Sungur Kimdir? Nerede Yaşıyor?

Neslican Tay’ın ölümü tüm Türkiye’yi yasa boğarken Twitter’da “akferaset” isimli bir kullanıcının Neslican Tay ile ilgili olarak yaptığı skandal paylaşım, görenleri adeta çılgına çevirdi. Söz konusu şahıs, Neslican Tay hakkında “bu çıplaklıkla cennete zor girer” sözleri ile tepki çekti. 

Sosyal medya üzerinden binlerce paylaşıma konu olan söz konusu şahsın isminin ifşa edilmesi için çalışma başlatılırken kısa bir süre sonra şahsın isminin “Neslihan Sungur” olduğu ortaya çıktı. 

Şahıs, uzun bir süre Twitter hesabını kapatmazken Özgür Demirtaş ile yine Twitter üzerinden polemiğe kalkıştı. Çirkin üslubunu devam ettiren Neslihan Sungur isimli şahıs, Özgür Demirtaş’ın “senin olmayacağın her yer cennettir. O yüzden problem yok” sözlerine ise “karşımızda Allah var sanki (haşa), konuşmaya başlamış dengesiz Özgür Demirtaş, sen mi karar veriyorsun” diyerek yanıt verdi. 

Demirtaş’ın “Akferaset hanım: Ülkeyi bölmeyin. Vicdansızlık yapmayın. Ölünün arkasından konuşmayın. Kılık kıyafet, Din, Mezhep ayrımı yapmayın. Allah yerine karar vermeyin. Toplumu Kin ve Nefrete yönlendirmeyin.” şeklindeki sözlerine ise “önce siz kendi twitinize bakın” diyerek yanıt verdi. 

Şahıs hakkında pek çok avukat ve hukukçu davacı olacaklarını bildirirken şahsın ismi ve geçmişte attığı twitler de gün yüzüne çıkmaya başladı. Neslican Tay’ın cennete gidemeyeceğini söyleyen Neslihan Sungur isimli vatandaşın kimliği ve adres bilgilerine dahi ulaşıldı. 

Avukat Umur Yıldırım, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda Neslihan Sungur ile ilgili olarak “sahte profil ile kimliğinin tespit edilemeyeceğini mi sandın” dikerek tepki gösterdi ve hak ettiği cezayı aldığında yüzüne tüküreceğini ifade etti. 

İstanbul’da ikamet ettiği ortaya çıkan Neslihan Sungur isimli vatandaşın eski Twitter paylaşımlarına da ulaşılırken şahsın AKP’li olduğu ve parti lehine twitler attığı ortaya çıktı. Neslihan Sungur isimli kişinin 2018 senesine ait olan twitleri aşağıdaki gibidir. 

Ekşi Sözlükte de Gündem Oldu 

Neslican Tay’ın ölüm haberi, herkeste olduğu gibi Ekşi Sözlük yazarları tarafından da derin bir üzüntüyle karşılandı. Neslican Tay’ın ölümü üzerine çıplaklık vurgusu yaparak cennete giremeyeceğini söyleyen Neslihan Sungur ismi de Ekşi Sözlük yazarları tarafından gündem oldu. Pek çok yazar, Neslihan Sungur hakkında ortaya atılan bilgileri diğer sözlük yazarları ile paylaşırken şahıs adına dava açılması yönünde görüş bildirdiler. 

Neslican Tay

Umudu, pes etmemeyi, direnci, azmi, yaşama sevincini, içten gülümsemeyi, samimiyeti ve daha pek çok güzel duyguları, hisleri bizlere yaşatan, henüz ömrünün baharında, 20 yaşında hayata gözlerini yummuş ve tüm bu duyguların sembolü olarak vücut bulan Neslican Tay’ın ölümü şüphesiz hassas kalplileri derin bir üzüntüye boğdu ancak bizim daha ondan öğreneceğimiz çok şey var. Neleri dert ediniyoruz, nelerden şikayetçi oluyoruz, neler canımızı sıkıyor öyle değil mi? Belki hiçbirimizde onun kadar yaşama sevinci, geleceğe dair güzel umutlar yoktu. Ama iyiler erken ölür. Nur içinde yat Neslican. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

%d blogcu bunu beğendi: