Bu Milleti Her İlde Pavyon Garılarıyla Yatan Atatürk Kurtarmadı

Bu sözler, Elazığ’da bulunan Mezre Ortaokulu müdürü Hayri Uğur’a ait. Twitter’da yapılan bir gönderinin altına “Atatürk bir sıradan askerdi. İmanlı, ihlaslı, abdestli, namazlı olan TSK’sı kurtardı bu milleti. Her ilde pavyon garılarıyla yatan Atatürk kurtarmadı bunu bilin.” yorumunu yapan Hayri Uğur, sosyal medyada büyük tepki topladı. 

BirGün’de yer alan habere göre Hayri Uğur Twitter’da yaptığı çeşitli paylaşımlarda Meral Akşener hakkında da “sana giren çıkan ne babaannem” ifadesine yer verdi. Öte yandan Cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce hakkında da benzer ifadelere yer verdi. Soğan zamları ile ilgili bir paylaşımın altına “7 TL de olsa 10 TL de olsa oyum reise. Koyum İnceye!” yazan Hayri Uğur, ettiği tüm hakaretlere rağmen üste çıkmaya çalıştı. Hayri Uğur: “Bana şahsıma ve aileme hakaret küfür yazan tüm insan müsvetteleri ile pazartesi günü mesai başladığında avukatım ile birlikte Elazığ cumhuriyet savcılığına suç duyurusunda bulunacağım” ifadelerine yer verdi. 

Atatürk’e hakaretin ayyuka çıktığı bu dönemde böyle bir açıklamanın bir okul müdürü tarafından yapılmış olması açıkçası şaşırtmamıştır. Üstüne üstün bir de üste çıkmaya çalışan Hayri Uğur, kendisine hakaret edenleri savcılığa vereceğini söyleyerek pişkinliğini konuşturmuştur. 

Diyecek başka bir söz yok. Kendisi hakkında dava da büyük ihtimalle açılmayacak. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

%d blogcu bunu beğendi: