Netflix Korku Dizileri

Netflix korku dizileri, yabancı dizi severler, korku film ve dizi arayanlar ve boş vakitlerini doldurmak isteyen kişiler tarafından merak edilmekte olan konular arasındadır. Netflix, pek çok kategori içerisinde dizi bulundurmaktadır. Bunlardan bir tanesi de, korku sınıfı olmaktadır. Eğer izleyecek tüm dizileriniz bitmişse, bu yazımızı sizin için hazırladık.

Stranger Things (IMDB-8,8)

İlk bölümü 2016 yılında yayınlanmış olan Stranger Things, dünya çapında geniş bir izleyici kitlesi bulmuş olan yabancı dizilerden arasındadır. Arkadaşlık, olağanüstü olaylar gibi konuları içerisinde bulunduran Stranger Things, bir grup çocuğun yaşadığı olayları ele almaktadır. Dizi, Matt Duffer ve Ross Duffer tarafından oluşturulmuştur.

Dracula Efsanesi

Eğer Sherlock Holmes’ün modern serilerini ve Doctor Who dizilerini sıkı bir şekilde takip ediyorsanız, Dracula Efsanesi de kesinlikle göz atmanız gereken yabancı diziler arasında bulunmaktadır. Bunun nedeni, dizinin senaristliğini Mark Gatiss ve Steven Moffat gibi tanıdık isimlerin yapmasıdır.

Korku temalı olan Dracula efsanesi, Bram Stoker’in Dracula adlı romanından esinlenerek, televizyonlara taşınmış bir dizidir. Dizi, yakın dönemde yayına başlamıştır.

Tepedeki Ev (IMDB-8,7)

2018 yılında, mini dizi olarak Mike Flanagan tarafından yayınlanmış olan Tepedeki Ev, yabancı dizi seçeneklerini derlediğimiz en iyiler listesi arasında bulunmaktadır. Dizi, tema olarak birbirinden uzakta yaşamlarını devam ettirmekte olan dağılmış bir ailenin, geçmişleriyle yüzleşmesini esas almıştır.

Chambers (IMDB-6,5)

Leah Rachel tarafından, 2019 yılında ekranlara taşınan Chambers, yabancı korku dizisi arayanlar için, izlenmesi gereken yabancı diziler arasında yer almaktadır. Dizide pek çok oyuncu olmakla beraber, Uma Thurman gibi büyük oyuncular da oynamaktadır. Chambers konu olarak sıradan bir genç kızın, başına gelen hem tuhaf, hem de korkutucu bir takım olaylar ele alınmaktadır. Bu olaylar, kızın kalp nakli geçirmesi ardından gerçekleşmeye başlayacaktır. 

Bates Motel (IMDB-8,2)

Rihanna gibi isimlerin de oynamış olduğu ve 2013-2017 yılları arasında yayınlanmış olan yabancı dizi, 5 sezon halinde çekilmiştir. Alfred Hithchock’un, Psyhco adlı sinema eserinden uyarlanmış olan dizi, bir anne ve oğlu arasındayaşanan ilişkiyi korku ögeleriyle beraber sunmaktadır.

The Strain (IMDB-7,3)

2014-2017 yılları arasında 4 sezon şeklinde yayınlanmış olan The Strain, Gulliermo Del Toro tarafından yönetilmiştir. Dizi, konu olarak yaşanan bir uçak kazası ardından, vampire dönüşen insanları ele almaktadır. Günümüzde vampir ana temalı pek çok dizi ve film olmakla beraber, The Strain bu liste arasında kesinlikle izlemeniz gereken yabancı diziler arasında bulunmaktadır.

The Walking Dead (IMDB-8,2)

2010 yılında çekilmeye başlamış ve bugün 11. Sezona ulaşmış olan The Walking Dead, Dünya çapında en çok sevilmekte olan yabancı diziler arasında yer almaktadır. Dizi, popüler kültürün öğelerinden olan zombileri ele almakla beraber, bir grup insanın yaşam mücadelesini ve yaşadıklarını anlatmaktadır. Walking Dead, Netflix üzerinde en çok beklenen, beklenmedik durumların yaşanmakta olduğu dizilerden bir tanesidir. Eğer izlemeye başlamamışsanız, bu dizi izlemeniz gereken korku filmleri arasında yer almaktadır.

Santa Clarita Diet(IMDB-7,8)

2017-2019 yılları arasında, Victor Fresco tarafından oluşturulmuş olan dizi, korku öğeleri ile komedi unsurlarını birleştirmiş yapıtlardan bir tanesidir. Bu yönüyle Santa Clarita Diet, izlemeniz gereken yabancı korku dizileri arasındadır.

Van Helsing (IMDB-6,2)

Aynı zamanda filmi de olan Van Helsing, 2016 yılında bir televizyon dizisi haline getirilmiştir. Van Helsing konu olarak, vampirlerin yönetmekte olduğu bir Dünyada, artık bir azınlık haline gelmiş olan insanları ele almaktadır.

Bu yazıda kaynak olarak, Zovovo Bilgi Sitesi kullanılmıştır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.