Film Tavsiyeleri

Film önerileri, film severler için en önemli konulardan bir tanesidir. Hemen hemen her yıl yeni filmlerin çıkması ve geçmişte kalmış bazı filmlerin unutulmuş nedeniyle izlenecek film bulamamak, günümüzde oldukça yaygın durum olmuştur. Film tavsiyeleri başlıklı yazımızda,  aksiyondan maceraya, korkudan bilim-kurgu türüne kadar, mutlaka izlemeniz gereken filmleri listeledik. Keyifli okumalar ve iyi seyirler.

Korku Gecesi (IMDB-6.4)

Vampir filmleri, film dünyasında en çok işlenmekte olan filmler arasındadır. Bununla beraber günümüzde popüler kültür öğesinde de vampirler, önemli bir konu olarak karşımıza çıkmaktadır. 

Bu anlamda 2011 yılında vizyona girmiş olan Korku Gecesi, vampir unsurunu sevenler için mutlaka izlemeleri gereken filmler arasında yer almaktadır. Başarılı bir kurguya sahip olan film, sıradan bir lise öğrencisinin, komşularının davranışlarından korkmasıyla birlikte başlamaktadır. Böylece genç kahraman, komşularının gerçekte ne olduğunu anlama sürecine girmektedir.

İlginizi Çekebilir:  Savaş Tanrısı (Lord of War) Filmi Yorumlarım

Craig Gillespie tarafından yönetmenliği yapılmış olan filmde Anton Yelchin, Colin Farrell ve Toni Collette gibi isimler yer almıştır.

Dehşet Kapanı (IMDB-7.0)

Korku filmi severler, izleyecek kalitede bir korku filmi bulmada oldukça güçlük çekebilmektedir. 2011 yılında çekilmiş olan Dehşet Kapanı, izlemeyenler için korku dolu ve keyifli dakikalar sunmaktadır. Filmde bir grup arkadaş, birlikte tatil yapmaya karar verdikten sonra, bir ormana gitmişlerdir. Ancak bu ormanda gördükleri bir kulübe sonrasında tatilleri değişecek ve başlarına pek çok olay gelecektir.  

Film Drew Goddard yönetmenliğinde çekilmiş olup, oyuncuları arasında Kristen Connoly, Chris Hemsworth ve Anna Hutchison bulunmaktadır.

Korku Kapanı serileri (IMDB-6+)

2003 ve 2020 yılları arasında 6 film olarak çekilmiş olan Korku Kapanı pek çok film hayranı tarafından defalarca seyredilmiş yapıtlar arasındadır. Seriyi eğer izlememişseniz, bu film kesinlikle izlemeniz gereken filmler arasında bulunmaktadır. Korku kapanı serisi, bir takım yamyam insanın yaptıklarını ele almaktadır. Bu yamyamlar kurbanlarına çeşitli işkenceler yaparak, değişik şekillerde öldürmektedir. Eğer filmi seviyorsanız ya da izlememişseniz, filmin 7. Kısmının da resmi olarak duyurulmuş olduğunu bilmelisiniz.

İlginizi Çekebilir:  Kurtlar Vadisi'nde Aslan Bey Aslında Kim?

Halka (IMDB-7.1)

2002 yılında çekilmiş ve en çok beğenilen korku filmleri arasına girmiş olan Halka, izlemeyenler için korku filmleriyle arası iyi de olsa korku dolu dakikalar sunmaktadır. Filmin başlangıç noktası, bir kızın kuyuya atılmasıdır. Ancak kuyuya atılan kız, burada kalmamıştır ve kuyudan çıkarak, televizyonlar aracılığı ile insanların evlerine misafir olabilmektedir.

Marslı (IMDB-8.0)

Film sektöründe Mars konulu pek çok Bilim-Kurgu ve korku filmi vizyona girmiştir. Bu konuda 2015 yılında çekilmiş olan bilim-kurgu temalı Marslı, izleyenlere keyifli ve soluksuz bir vakit sunmaktadır. Film, bir grup astronotun Mars’a inmesiyle başlamaktadır. Ancak kısa süre sonra bir kum fırtınası yaşanmış, bunun sonucu bir ekip üyesi ile irtibat kesilmiştir. Tüm ekip onu öldü sanarak, gezegeni onsuz terk etmiştir. Bu noktadan sonra Mars’ta Kurulu olan koloni tarzı evlerde bir süre hayatını sürdürmek zorunda kalan kahraman, er ya da geç Dünyaya bir sinyal yollamak zorundadır. 

İlginizi Çekebilir:  Kurtlar Vadisi'nde Tombalacı Aslında Kim?

Ridley Scott’un yönettiği filmde Matt Damon, Jessica Chastain ve Kristen Wiig gibi isimler yer almıştır.

Cehennem Melekleri (IMDB-6.5)

Aksiyon ve Macera severler için başlıca film önerileri arasında yer alan ve 2010 yılında vizyonlara giren Cehennem Meleklerinde, bir grup özel tim, farklı bir ülkeye göreve gönderilmiştir. Ancak burada durum, kendilerine anlatılan şekilde gitmeyecektir. Filmde Jet Li, Sylvester Stallone, Bruce Willis, Jason Statham, Mickey Rourge, Dolph Lundgren gibi isimler oynamıştır.

Bu makalede kaynak olarak, Zovovo Bilgi Sitesi kullanılmıştır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

nişan elbisesi