Kurtlar Vadisi’nde Aslan Bey Aslında Kim?

Bir zamanların zirvedeki tek dizisi olan Kurtlar Vadisi akıllara kazınmış en iyi dizilerden bir tanesidir. Bu dizide işlenen olaylar ve senaryo milyonlarca insanın ilgisini çekiyor. Gerçek olaylara da çok fazla yer veren kurtlar vadisi, bunun yanı sıra gerçek hayattan isimleri de ekranlara getirmesi sayesinde çok daha efsane biz dizi haline gelmiştir. Dizde oldukça geniş bir oyuncu kadrosu bulunuyor. Bu nedenle de gerçek hayattan birçok mafya babasına ve bilinen isimlere bu dizide rastlamak mümkündür. Kurtlar Vadisi’nin önemli karakterlerinden bir tanesi ise Aslan Bey olarak ön plana çıkıyor. Aslan Bey ya da Aslan Akbey ismi ile dizide yer alan karakter gerçek hayatta ise Hiram Abbas’ı canlandırıyor.

Hiram Abbas’ı Canlandıran Karakter

Aslan Akbey veya Aslan Bey karakterinin gerçek hayatta canlandırdığı isimin büyük bir ihtimalle Hiram Abbas olduğu düşünülüyor. Hiram Abbas, Abbas Ustaoğlu ismi ile de biliniyor. Dizide Aslan Bey’in canlandırdığı söylenen isim, birçok özelliği ile bu karaktere benziyor. Ölümleri arasında benzerlik olması sebebiyle de insanların bu yöndeki düşünceleri oldukça fazladır.

Aslan Bey’in Dizideki Rolü

Aslan Bey, Kurtlar Vadisi dizisinde Polat’ı Karahanlı’nın evinden kaçırmış olan kişidir. Daha sonda Polat’ı Ömer Baba isimli kişiye evlatlık olarak verir. Bundan sonra ise yine alarak Polat’ı derin devletin en önemli ve güçlü isimlerinden bir tanesi olarak yetiştirir. Aslan Bey, Polat Alemdar’ın yüzünü değiştiren ve mafyanın içine sokan kişidir. Dizide bir suikast ile öldürülmüştür.

Aslan Bey’in Neden Hiram Abbas Olduğu Düşünülüyor?

Kurtlar Vadisi dizisinde yer alan önemli karakterlerden bir tanesi olan Aslan Bey’in Hiram Abbas olduğu öne sürülüyor. Bunda en önemli etken ikisinin de ölümünün benzer olmasıdır. Görgü tanıkları Hiram Abbas’ın da evinden çıkarken belediye temizlik işçileri tarafından öldürüldüğünü söylemişti. Bu nedenle de Aslan Bey’in Hiram Abbas olduğu birçok kişi tarafından kabul edilir. Ölüm şeklinin baştan sona aynı olması sebebi ile hemen hemen herkes tarafından Aslan Bey’in gerçek hayatta Hiram Abbas’ı canlandırdığı konuşuluyor.

Aslan Bey Hakkında Yapılan Aramalar

Kullanıcılar aynı zamanda bunları da aradı.

kurtlar vadisi aslan bey sözleri

aslan bey sorguda

aslan akbey

aslan amca karahanlı görüşmesi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.