Haber Global Spikeri Nevra Öner Kimdir? Nereli ve Kaç Yaşında?

Nevra Öner kimdir, nereli ve kaç yaşında? Daha önceki yazılarımızda çeşitli meslek gruplarından yüzlerce kişinin hayat hikayesini burada sizlerle paylaşmıştık. Bu yazımızda ise kısaca “Nevra Öner”den söz edeceğiz.

Nevra Öner Kimdir?

  • Haber sunucusu, spikeri.

1986 senesinde İstanbul’da dünyaya gelen Nevra Öner, lise eğitimini Anadolu İletişim Lisesi’nde tamamladı ve daha sonra İstanbul Üniversitesi Radyo ve Televizyon Yayıncılığı ve Ticaret Üniversitesi Medya İletişim Sistemleri bölümlerinden mezun oldu. Öner ayrıca İstanbul Kültür Üniversitesi’nde akademik çalışmalarına devam etmektedir.

Kaç Yaşında?

Kendisi hakkında merak edilen en önemli soru yaşının kaç olduğudur. Haber Global’in başarılı spikeri 1986 senesinde doğmuştur. Yani şu anda kendisi 34 yaşındadır.

Kendisi Makedon Türkü 3 çocuklu bir ailenin en büyük çocuğudur. Kadın sivil toplum kuruluşlarının gönüllüsü olarak çalışan Nevra Öner, aynı zamanda “Türkiye’de Kız Çocuğu Olmak” adlı bir araştırma da yürütmektedir. Kanser tedavisi gören çocuk hastaların hastane ve ilaç masraflarını karşılamak ve onlara destek olmak için destek toplayan “Neşeli Oda” adlı bir oluşumun bir parçası olduğunu dile getiren Nevra Öner, ayrıca okumaktan, spordan ve seyahat etmekten zevk aldığını belirtiyor.

Kariyerinde iletişimin dışına çıkmak istemeyi hiç düşünmediğimi belirten Nevra Öner, iletişim alanında hangi konularda uzmanlaşacağına ise eğitim hayatı sırasında karar vermiş. Kurumsal iletişim, reklam metin yazarlığı, halkla ilişkiler, belgeselcilik ve akademisyenlik gibi birbirinden farklı meslekler deneyen Neva Öner; felsefe, psikoloji, din ve politika ile ilgili olduğunu dile getiriyor. Hayvanları, doğayı ve sanatı anlamaya çalıştığını ifade eden Öner, habercilik kariyerinde geçirdiği altı senenin bu yüzden kariyerinin en değerli olduğunu zamanı olduğunu belirtiyor. 2010 senesinde spor spikeri olarak ekranlarda şans bulan Öner, üçüncü senenin ardından haberin mutfağına geçtiğini dile getiriyor. Öner, son olarak Haber Global ekranlarında “Türkiye’de Sabah” isimli programı ile izleyici ile buluşuyor.

Nevra Öner ile İlgili Aramalar

Google’da Nevra Öner ile ilgili arama yapan kullanıcışar aynı zamanda şunları da aradı; nevra öner kim, nevra öner kaç yaşında, nevra öner aslen nereli, nevra öner haber global, nevra öner kimdir nerelidir, nevra öner hangi kanal

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

%d blogcu bunu beğendi: