Otomobil

NGK Buji Kaç km Gider?

Aracınızın sağlıklı bir şekilde yol alabilmesi için ateşleme sisteminin de sağlam olması gereklidir. Bujinin markası ve türü de bu noktada çok önemlidir. Bujiler her bakımda arıza yapmasa bile detaylı bir şekilde teste tabii edilmelidir. Bunun sebebi buji eskise bile aracınız hareket edebilir. Ancak böyle bir durumda her an yolda kalabilir ya da seyir halindeyken silkeleme problemi yaşayabilirsiniz. NGK markalı bujiler en çok duyulan markalardan biri olmakla birlikte birçok çeşidi bulunmaktadır. NGK buji en fazla 50 bin km gider.

Ancak seçim yaparken dikkat etmeniz gereken asıl konu marka veya türün kalitesi değil, aracınızın üretici firmasının hangi marka ve model bujiyi önerdiğidir. Örneğin, platin plus, iridyum gibi etiketlerle aldığınız buji tipi aracınıza uyumlu değilse uyan bir tür bujinin en kötü markasından da verimsiz olacaktır. Üstelik bu yapılan kilometre ile ilgili değil doğrudan araca takılır takılmaz belirti vermeye başlamaktadır. Bu sebepten dolayı başlıktaki soruyu tekrar gözden geçirmenizi öneririz. Aracınıza uygun parçayı bulduktan sonra marka araştırması yapmanızı tavsiye ederiz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sponsorlu Bağlantılar: R10 Blog - Sorum Var - evden eve nakliyat - Hedera Güncel - Takipçi Satın Al - TikTok beğeni hilesi - Rfid etiket - saç ekimi - vds