Nilgün Balkaç Kimdir? Aslen Nereli ve Kaç Yaşında?

Nilgün Balkaç kimdir, nereli ve kaç yaşında? Daha önceki yazılarımızda çeşitli meslek gruplarından yüzlerce kişinin hayat hikayesini burada sizlerle paylaşmıştık. Bu yazımızda ise kısaca “Nilgün Balkaç”tan söz edeceğiz.

Nilgün Balkaç Kimdir?

  • TRT Spikeri.

2017 senesinden itibaren TRT Haber ekranlarında boy gösteren Nilgün Balkaç, 1969 senesinde Ankara’da dünyaya gelmiştir. İyi derecede İngilizce biliyor.

Gazetecilik kariyerine 1987 senesinde TRT’de başlayan Nilgün Balkaç, bu mesleğinde ilk işini yabancı filmleri Türkçeye çevirmekle başladı. Ardından da TRT’de hava durumu sunmaya başlayan Balkaç, daha sonra ATV Ankara Bürosu’nda görev aldı ve on seneden fazla ATV Ankara Bürosu’nda çalıştı. Ali Kırca ile beraber Star TV’ye transfer olan Balkaç, kısa bir süre de Star TV’de görev almıştır.

2003 senesinin Eylül ayında NTV’nin Ankara Bürosu’nda parlamento muhabiri olarak çalışmaya başlayan Nilgün Balkaç, 10 sene boyunca bu kanalda çalıştı ve Ankara Temsilciliği görevinde bulundu. Gezi Olaylarının ardından kanalla 2013 senesinin Temmuz ayında yollarını ayırdı.

Buradan ayrıldıktan hemen sonra, 2013 senesinin Temmuz ayında Habertürk Ankara temsilcisi olan Balkaç, bu kanalda damga vuran pek çok röportaja ve habere imza attı. Son olarak ise 2017 senesinin Şubat ayında TRT’de göreve başladı. Bu tarihten itibaren bu kanalda hafta sonu sabah programını sunmaktadır.

Kendisi hakkında merak edilen ve Google’da aratılan “çocuğu var mı” sorusuna da cevap verelim. Kendisinin Hazal Azar isminde bir çocuğu vardır. Sosyal medya hesabından kızı ile paylaştığı birkaç fotoğrafı bulunuyor.

Nilgün Balkaç Kaç Yaşında?

Kendisi hakkında merak edilen sorulan başında kaç yaşında olduğu sorusu yer alıyor. Balkaç, 1969 doğumlu yani 51 yaşında.

Nilgün Balkaç Aslen Nereli?

Yine kendisi hakkında merak edilen bir diğer soru da nereli olduğudur. Ancak kendisinin aslen nereli olduğu bilinmiyor sadece Ankara’da doğduğu bilgisi mevcuttur.

Nilgün Balkaç ile İlgili Aramalar

Google’da Nilgün Balkaç ile ilgili arama yapan kullanıcılar aynı zamanda şunları da aradı; Nilgün Balkaç çocuğu var mi Nilgün balkaç çocuğu var mi Nilgün Balkaç Instagram Nilgün balkaç ın çocuğu var mı TRT Haber spikerleri.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

%d blogcu bunu beğendi: