Otomobil

NK 250 Lastik Sorunu

CF Moto NK 250 modelinde bulunan lastik sorunu aynı şekilde NK 400 ve NK 150 serilerinde de bulunmaktadır. Bu motosikleti birebir satın alıp, uzun süreler kullandığım için deneyim esnasında gördüğüm en baş belası sorunlardan biri de lastik. Aslına bakarsanız arama yapıp, geldiğinizde büyük ihtimalle lastik değişimi yapmak istediğiniz anda arka lastik boyutunun uyumlu olmadığına dair dedikodular duymuş olmanızdır.

Bu sorun artık tamamen çözüldü. Ülkemizde çoğu motosiklet lastikçisinde size uygun lastiği bulabilirsiniz. Bu sebepten dolayı, lastiğinizi değiştirme esnasında benzer boyutlar da olsa farklı boyutta lastik almamanız gerekliliğidir. Ayrı bir sorun ise CST marka lastiklerin aşırı kalitesiz olmasından dolayı yolda size güvenlik problemleri oluşturacağıdır. Motosiklet kullanırken, mutlaka lastiğinizi ilk fırsatta değiştirmeniz gerektiğini hatırlatalım. Yaz günlerinde, güzel havalarda yolu tutabilir nasıl olsa görüşü yanlış olacaktır. Virajda kendini aniden bırakacak seviyede bir lastik.

Aşağıdaki videoda detaylı olarak bu motosikleti almayı düşünen insanlar için konu hakkında detaylı bir inceleme videosu bulunuyor. Detaylı bilgi edinmek adına bu seriyi inceleyebilir ve kanalın diğer videolarına göz atabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.