Odgers Berndtson Nedir? Odgers Berndtson Mülakat (Sınav) Soruları

Odgers Berndtson Görüşmeleri ya da Herkesin bildiği ismiyle insan kaynaklarının ile alım sürecinde sorduğu sorular nedir? Odgers Berndtson Mülakat Soruları Nelerdir? Mülakat süreci nasıl işlemektedir?

Odgers Berndtson, sadece mülakat soruları hazırlayan bir kurum değil aksine çalışan verimliliği ve memnuniyeti, çalışma şekli ve koşulları ile kariyer planlama gibi pek çok konuda çalışanlara yardımcı olan bir kurum. Bu konuda YouTube’da yayınlanan bir videosunu izleyebilirsiniz.

Sadece mülakat soruları hazırlayan ve İnsan Kaynaklarının bunu görüşmeye gelenlere sormasını sağlayan bir kurum olmaktan öte Odgers Berndtson, çalışanların verimliliği nasıl artırılabilir? İyi bir CEO nasıl olunur? Bu konuda hangi noktalar önemlidir? gibi sorulara verdiği cevaplarla da sektörün önde gelen firmalarından biridir.

Odgers Berndtson Türkiye Yönetici Ortağı Ayşe Öztuna Bozoklar’a göre Odgers Berndtson için çalışan deneyimi artık işe alımda önemli bir kriter olacak. Bu çerçevede mesai saatleri, kariyer planlaması gibi konular, gelenekselleşen kurallardan sıyrılarak yeni bir boyut kazanacak.

Odgers Berndtson Mülakat Soruları

Adeta sır gibi saklanan Odgers Berndtson mülakat soruları, şimdiye kadar şirketin hiçbir Web sitesinde ya da kurumsal hesabında paylaşılmadı.

Mülakat soruları, kademeli ve çift taraflı olarak mülakata çağrılan adaylara soruluyor ve adaylardan sorulan sorulara cevap vermesi bekleniyor.

Mülakat sorularını her ne kadar bilemesek de mülakata katılan adayların mülakat süreçlerinin nasıl geçtiğine dair şöyle bir istatistik var. Buna göre

Mülakata giren adayların neredeyse yarısı (%46) mülakattan olumsuz bir sonuçla ayrılmış. Diğer bir %46’lık kesim de mülakattan olumlu yanıt almış.

Ortalamanın üzerinde bir zorluğu olan Odgers Berndtson Mülakat Sorularına %17’lik bir kesim Online katılmış, %33’ü bir kişiyle gerçekleştirmiş.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.