Biyografi

Okan Konuralp Kimdir? Aslen Nereli? Kaç Yaşında? Eşi? Ne İş Yapıyor?

Okan Konuralp kimdir, nereli ve kaç yaşında, ne iş yapıyor? Daha önceki yazılarımızda çeşitli meslek gruplarından binlerce kişinin biyografisini ve bazı siyasetçilerin yaşamlarını burada sizlerle paylaşmıştık. Bu yazımızda ise ayrıca Okan Konuralp’ten söz edeceğiz.

Okan Konuralp Kimdir?

  • Siyasetçi.

9 Şubat 1973 tarihinde Adapazarı’nda dünyaya gelen Okan Konuralp, lisans eğitimini Ortadoğu Teknik Üniversitesi Sosyoloji Bölümü’nde tamamlamıştır. Konuralp, 1998’de Uğur Mumcu Araştrmacı Gazetecilik Vakfı’nda eğitim alan Okan Konuralp, hazırladığı ”Kendini Anımsayan Adapazarı” isimli belgeseli, ÇGD tarafından ”Yılın Belgeseli” ödülüne layık görülmüştür. Tempo Dergisi ve Hürriyet gazetesinde de çalışan Okan Konuralp, 2015 ile 2020 arasında Kemal Kılıçdaroğlu’nun iletişim koordinatörü olarak görev yapmıştır. TBMM’de yapılan oylama ile 2020’de Radyo ve Televizyon Üst Kurulu üyeliğine seçilen Okan Konuralp, aynı zamanda 2023 CHP Ankara adayıdır. Gökçen Çamlıyurt ile evlidir.

Son olarak PKK terör örgütünün sözde lideri Öc*lan’ın fotoğrafıyla beraber 2015 yılında yaptığı paylaşımla gündeme gelen Okan Konuralp’ın CHP listelerinden aday gösterilmesi sosyal medyada büyük eleştiri almıştır. Okan Konuralp hakkında merak edilen annesi babası kardeşleri kim gibi soruların yanıtlarının en kısa sürede sizlerle paylaşacağız.

kaynakça:

  • haberler.com, Okan Konuralp, erişim tarihi: 10 Nisan 2023

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sponsorlu Bağlantılar: R10 Blog - Sorum Var - evden eve nakliyat - Hedera Güncel - Takipçi Satın Al - istanbul evden eve nakliyat - TikTok beğeni hilesi - Rfid etiket - saç ekimi