Biyografi

Ömer Özkan Kimdir? Aslen Nereli? Kaç Yaşında?

Ömer Özkan, 1971 yılında Ankara’da dünyaya gelmiştir. Ömer Özkan, tıp alanındaki önemli başarıları ile tanınan bir isimdir. Ankara Cumhuriyet Lisesi’nden mezun olduktan sonra Hacettepe Üniversitesi’nde tıp eğitimini tamamlamış ve uzmanlık alanını Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi olarak belirlemiştir. Akdeniz Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde görev yapmaya başlayan Özkan, mikrocerrahi alanında dünyanın çeşitli merkezlerinde çalışmalarda bulunmuştur.

Meslek hayatı boyunca birçok ödül kazanan Ömer Özkan, Japonya, Tayvan ve Almanya gibi ülkelerde farklı alanlarda mikrocerrahi çalışmalarına katılmıştır. Akdeniz Üniversitesi Teşvik Ödülü, ATSO Yılın Bilim Adamı ödülü ve Sağlık Bakanlığı Yılın Doktoru Ödülü gibi prestijli ödüllerle onurlandırılmıştır.

Estetik cerrahi, meme rekonstrüksiyonu, doku kayıplarının onarımı, yüz siniri felcinde yüz kaslarının restorasyonu, mandibula rekonstrüksiyonu, vagina rekonstrüksiyonu gibi alanlarda çalışan Ömer Özkan, halen aktif bir şekilde bu konularla ilgilenmektedir. Özellikle dünyada ilk defa gerçekleştirdiği rahim nakli ve Türkiye’deki ilk çift kol nakli gibi başarılarla da bilinmektedir.

kaynakça:

  • gazeteilksayfa.com, Ömer Özkan, erişim tarihi: 11 Kasım 2023

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.