Ekonomi

Onaylanan Kredi İptali Kredi Notunu Etkiler Mi?

Hazır olarak çekilmiş olan bir kredinin hesaba düştükten sonra iptal edilmesi gibi durumlar kredi puanını düşürecektir. Bir miktar düşürme işlemi banka tarafından kendisine güvence altına alabilmek ve mevcut kredinin kullanım işleminin gerçekleştiği anlamına geldiği için yapılmaktadır. Bunun yanı sıra Onaylanan Kredi İptali Kredi Notunu Etkiler Mi? Sorusuna evet olarak cevap verilebilir.

Kredi Puanı Düşmesi

Bu işlemlerin kredi puanının düşürmemesi için mutlaka öncesinden tüm ayarlamaların gerçekleştirilerek yapılması sağlanmalıdır. Örneğin;

  • Mevcut kredinin onaylandığı andan itibaren kredi tutarı üzerinden bir limit belirlenir. Bu limitinin aşılması ya da daha düşük miktarda çekilmesi gibi durumlar yine puanı etkileyecektir.
  • Kredi notunun etkilenmemesi için aynı zamanda düşmemesi için kredi kartlarının düzenli ödeme yapılması gerekir.
  • Ek hesapların ödemelerini geciktirmemek gerekmektedir. 

Onaylanan Kredi İptali Kredi Notunu Etkiler Mi? sorusu sıklıkla sorulan iptal konusunda puanı nasıl etkileneceği ile alakalı merak edilen bir konudur.

Belli bir miktar kredi çekimi yapıldıktan sonra eğer meblağ gerçek hesaba düşmüş ise bu durumda Onaylanan Kredi İptali Kredi Notunu Etkiler Mi? sorusuna evet diyebiliriz.

Kredi Puanının Düşmemesi için

Aynı şekilde kredilerin zamanında ödenmesi gerekmektedir. Aynı zamanda kredi çekip tekrardan iptal işlemlerinin yapılmaması gerekmektedir. Ek hesap kullanımı yapılıyorsa faize düşmeden ve ek hesap ödemelerini düzenli bir şekilde gerçekleştirmek kredi notunu olumlu olarak etkileyecek unsurlardan biridir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.