Otomobil

Opel Corsa b 1.4 kaç litre yağ alır? Hangi yağ kullanır?

İlk olarak 1992’de üretilen ve 1993’te halka açılan Vauxhall, İngiltere’deki ünvanından ‘Nova’yı çıkardı ve markanın popüler küçük arabası Corsa olarak tanındı. Çeşitli markalar altında satılmasıyla diğer türevleri doğurdu. 1998’de dünyanın en çok satan otomobili olan Corsa beş General Motors markası ve beş gövde stili altında satıldı.

Opel Corsa b 1.4 model için 4 litre motor yağı gerekmektedir. 2010 sonrası modelleri için genellikle 5W30 türü yağ önerilmektedir.  Motor yağı değişim periyodu ise genellikle 10.000 km olarak belirlenmektedir. Fakat aracınız 1 yıl içerisinde 10.000 km’yi geçmezse yağı yine de değiştirmeniz tavsiye edilmektedir.

Aracınızın motorunun güvende olması için hangi marka yağ kullanıldığı ve özelliklerinin neler olduğuna dikkat etmeniz gerekmektedir. Servis veya sanayide olsun nerde motor yağı değiştirirseniz bu detaylara dikkat etmenizde fayda vardır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sponsorlu Bağlantılar: R10 Blog - Sorum Var - evden eve nakliyat - Hedera Güncel - Takipçi Satın Al - TikTok beğeni hilesi - Rfid etiket - saç ekimi - vds