Teknoloji

WP Fastest Cache Nasıl Kurulur?

WordPress web siteniz için çeşitli cache seçenekleri kullanabilirsiniz. Bunlardan biride WP Fastest Cache eklentisi olarak karşımıza çıkmaktadır. Wp Fastest Cache, etkin olarak yayın gerçekleştiren WordPress tabanlı internet sitelerini çok daha hızlı yanıt veren ve yüklenen sayfalara dönüştürmenizi sağlayan Wp önbellek eklentisidir. Wp Fastest Cache, WordPress web siteleri için önbellekleme, CSS, JS, HTML gibi bazı kaynakları sıkıştırarak web siteniz için oldukça faydalı ve web sitenizin olduğundan daha hızlı çalışmasını sağlayan önbellek eklentisidir.

Kaynaklarınızı küçültme, kaynaklarınızı birleştirme, veritabanı temizliği, veritabanınıza yapılan isteklerin azaltılmasını sağlayan özellikleri mevcuttur. Bunun dışında Wp Fastest Cache’nin diğer özellikleri ise şunlardır:

  • Tarayıcı önbellek özelliğinden yararlanabilirsiniz.
  • Emojileri devre dışı bırakma özelliği mevcuttur.
  • Gzip sıkıştırmasını aktif hale getirebilirsiniz.
  • Statik HTML dosyalar oluşturabilirsiniz.

Wp Fastest Cache size pek çok anlamda fayda sağlamakta ve işinizi kolaylaştırmaktadır. Peki size bu kadar yardımcı olan WP Fastest Cache’nin nasıl kurulduğunu gelin hep birlikte öğrenelim. Wp cache eklentisi cevaplandırmış olalım.

Wp Fastest Cache’nin de kurulumu diğer ücretsiz eklentiler de olduğu gibi oldukça basittir. WordPress yönetici panelinizi kullanarak kurulumu birkaç dakika içinde gerçekleştirebilirsiniz. Kurulum yaparken aşağıda verilen adımları takip etmeniz yeterli olacaktır.

  1. WordPress yönetim panelinde yer alan eklentiler sayfasına giriş yapınız.
  2. Yeni ekle butonuna basarak ilerleyiniz.
  3. Arama çubuğuna gelerek “Wp Fastest Cache” aramasını yapınız.
  4. Arama sonuçlarında bulduğunuz “Wp Fastest Cache” eklentisinin yanında yer alan “Hemen Yükle” butonuna tıklayarak yüklemeyi başlatınız.
  5. Yükleme işleminiz tamamlandıktan sonra ise eklentinizi aktif hale getirmek için “Etkinleştir” butonuna tıklayınız.
  6. Böylelikle eklenti kurulumu ve etkinleştirme işleminizi tamamlamış bulunmaktasınız.

Kurulum sağlandıktan sonra en iyi optimizasyonu sağlamak için yapılandırma ayarlarına göz atabilirsiniz. Wp en hızlı önbellek eklentileri ile web siteniz için daha hızlı çalışma imkânı kazanırken aynı zamanda da işlemlerinizde sağladığı kolaylıklarından faydalanabilirsiniz.  Bu kolaylıklardan faydalanmak için yapmanız gerekenlerden biri de Wp Fastest Cache kurulumunu gerçekleştirmek olmalıdır. Wp cache kurulumu için yukarıda belirttiğimiz adımları uygulamanız halinde herhangi bir sorun yaşamadan kurulumunuzu gerçekleştirmiş olursunuz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sponsorlu Bağlantılar: R10 Blog - Sorum Var - evden eve nakliyat - Hedera Güncel - Takipçi Satın Al - istanbul evden eve nakliyat - TikTok beğeni hilesi - Rfid etiket - saç ekimi