Orkun Çolakoğlu Kimdir? Kaç Yaşında? Nereli? Hangi Takımlı?

Orkun Çolakoğlu kimdir, nereli ve kaç yaşında, hangi takımı tutuyor? Daha önceki yazılarımızda çeşitli meslek gruplarından binlerce kişinin biyografisini ve bazı spor spikerlerinin yaşamlarını burada sizlerle paylaşmıştık. Bu yazımızda ise ayrıca Orkun Çolakoğlu’ndan söz edeceğiz.

Orkun Çolakoğlu Kimdir?

  • Spor spikeri.

Lisans eğitimine Galatasaray Üniversitesi İletişim Fakültesi’nde başlayan Orkun Çolakoğlu, daha öncesinde de Fransız Lisesi’nden mezun olmuştur. 2003 yılında lisans eğitimine başlayan Orkun Çolakoğlu, 2010 yılında okuldan mezun olmuştur. 2000’li yıllardan 2011′ kadar yayın hayatını sürdüren ve NBA ile ilgili yayın yapan Batug. com adlı sitede yazarlık yapan Orkun Çolakoğlu, ayrıca NBA spikerliğine 20’li yaşlarında başlamıştır ve halen bu işi sürdürmektedir. İnan Özdemir ile beraber bu zamana kadar birçok maçın sunumunda görev almıştır. Orkun Çolakoğlu, 2010’dan beri D-Smart bünyesinde spikerlik yapmaya devam etmektedir.

NBA’dan başka Premier League sunuculuğu da yapana Orkun Çolakoğlu, dinleyicilerin beğenisini kazanmış spikerler arasında yer alıyor. Öte yandan Socrates Dergi, De Marke Sports, Bilyoner gibi spor medyası kuruluşlarının YouTube kanallarında da basketbol ve futbol başta olmak üzere birçok konuda röportaj, söyleşi ve konuşmalar yapmaktadır.

Hangi Takımlı?

Kendisi hakkında en çok merak edilen soruların başında hangi takımlı olduğu sorusu yer alıyor ancak Orkun Çolakoğlu, küçüklükten beri sporun güzellikleri ile yaşayan birisi. Bu zamana kadar her sporu yakından takip etme fırsatı bulmuş hatta birçok önemli maçı anlatma şansı yakalamış Orkun Çolakoğlu için takım tutmaktan ziyade sporun keyfini çıkarmak daha ağır basıyor.

Twitter ve Instagram hesabından da paylaşımlar yapan Orkun Çolakoğlu, spor dünyasının sesi ve yorumları ile maçları güzelleştiren isimleri arasında yer alıyor. Başarılı spiker Orkun Çolakoğlu hakkında merak edilen aslen nereli, doğum tarihi nedir gibi soruların yanıtlarını en kısa sürede sizlerle paylaşacağız.

kaynak:

  • linkedin.com, erişim tarihi: 22 Mart 2022
  • redbull.com/tr, erişim tarihi: 22 Mart 2022
  • eksisozluk.com, erişim tarihi: 22 Mart 2022

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.