Engin Kehale Kimdir? Kaç Yaşında? Nereli? Hangi Takımlı?

Engin Kehale kimdir, nereli ve kaç yaşında, hangi takımı tutuyor? Daha önceki yazılarımızda çeşitli meslek gruplarından binlerce kişinin biyografisini ve bazı spor spikerlerinin yaşamlarını burada sizlerle paylaşmıştık. Bu yazımızda ise ayrıca Engin Kehale’den söz edeceğiz.

Engin Kehale Kimdir?

  • Spor yorumcusu.

İstanbul Erkek Lisesi’nden 2001 yılında mezun olan Engin Kehale, lisans eğitimini ise 2005 yılında Koç Üniversitesi Endüstri Mühendisliği Bölümü’nde tamamlamıştır. 2011 ile 2014 yılları arasında Euroasia Sports’ta Etkinlik Yönetimi ve İletişim Direktörü pozisyonunda çalışan Engin Kehale, ayrıca beIN Sports’ta futbol analisti olarak uzun süre çalışmıştır. Mayıs 2018’den beri Maçkolik bünyesinde İçerik ve İş Geliştirici olarak görev alan Engin Kehale, ayrıca 2020’den beri de S Sports bünyesinde spor yorumcusu olarak görev yapmaktadır. Ayrıca Ocak 2015 ve Mayıs 2015 yılları arasında Fanatik gazetesinde köşe yazarlığı yapmıştır. İyi derecede İngilizce ve Almanca bilen Engin Kehale, orta düzeyde de İspanyolca bilmektedir.

Instagram hesabından da aktif olarak paylaşımlarda bulunan Engin Kehale, sporun içinde olmaya devam ediyor. Engin Kehale hakkında ”hangi takımı tutuyor” sorusu çokça sorulsa da bu sorunun cevabı bilinmiyor. Ayrıca Engin Kehale hakkında merak edilen aslen nereli, doğum tarihi ne, boyu kilosu kaç gibi soruların yanıtlarını en kısa sürede sizlerle paylaşacağız.

kaynaklar:

  • linkedin.com, erişim tarihi: 22 Mart 2022
  • sporekrani.com, Engin Kehale Premier Lig Yorumlarıyla S Sport’ta, erişim tarihi: 22 Mart 2022
  • https://www.fanatik.com.tr/yazarlar/engin-kehale, erişim tarihi: 22 Mart 2022

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.